Samsung Galaxy Z Flip4

Samsung Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4 dostanou nejnovější paměti na trhu. Jak jsou rychlé?

  • Samsung v létě „chystá monstr“ akci
  • Představí nové skládací telefony
  • Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 budou rychlejší

Čas strašně rychle letí, a řeknu vám, že jsem na vlastní recenzi skládacího telefonu Galaxy Z Flip3 z podzimu loňského roku málem zapomněl. Přitom když trochu zapátrám v paměti, tak si vybavím veskrze pozitivní dojmy, jež kazila hodně průměrná výdrž zařízení stejně jako jen průměrný fotoaparát.

Samsung opět vylepšuje

Nicméně, prý se blýská na lepší časy. Letošního nástupce, Galaxy Z Flip4, čeká v tomto ohledu menší tuning. A to samé v bleděmodrém platí pro větší Galaxy Z Fold4. Například PhoneArena uvádí, že obě ohebné krasotinky se dočkají vyšší kapacity akumulátorů.


Nepřehlédněte: Kontakt s mimozemšťany je blízko. Teleskop Jamese Webba fotí tak ostře, že to šokovalo vědce


Samsung Galaxy Z Fold3
ilustrační (Zdroj: FONETECH.CZ)

Zatímco u Foldu je přesná hodnota nejasná, u nového Flipu bychom se měli dočkat navýšení z původních 3 300 na 3 400 mAh. Osobně bych čekal malinko více. Jestli se to dramaticky projeví na výdrži? To fakt netuším, moc bych na to nesázel.

Moderní UFS 4.0

Jako mnohem zajímavější se však jeví informace, že oba smartphony dostanou nejrychlejší úložiště na trhu UFS 4.0. To by mělo oproti dosavadní generaci  (UFS 3.1) dosahovat až dvojnásobných hodnot rychlosti čtení i zápisu (read 4 200 MB/s, write 2 800 MB/s).

A jak už možná tušíte, Samsung si tyto novinky rozhodně nenechá jen pro sebe. S plošným nasazením těchto pamětí napříč ostatními výrobci se počítá v druhé polovině letošního roku.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ (ilustrační)

Total
2
Shares