Samsung Exynos 2300

Samsung maže písmeno “Z” ze svých telefonů. Protest proti symbolu ruské invaze?

  • Válka na Ukrajině stále pokračuje
  • “Z” charakterizuje ruskou invazi
  • Samsung od písmena upouští

Už dlouho se nestalo, aby bylo některé písmeno abecedy tak akcentované nebo rovnou proklínané. “Z”, které se stalo symbolem ruské invaze na Ukrajinu a zdobilo vojenskou techniku, vozidla i tanky se dostalo do nemilosti napříč celým spektrem; ať už jde o firmy, technologické značky apod.

Proklínané písmeno

Může se to zdát sice bizarní, ale primární vzkaz je nejspíš naprosto jasný: vymezit se proti okupaci. Z mého pohledu jde stále o písmeno, jež je třeba i v těchto okamžicích takto vnímat, nicméně jiní v tom vidí právě ten přesah náležitě přiživený ruskou propagandou, tudíž je takový krok v kontextu toho, co se děje, pochopitelný.

Samsung Galaxy S22
Zdroj: FONETECH.CZ

A dost možná, že stejně uvažuje i Samsung. Ať už z důvodu výše nebo v rámci solidarity se jihokorejský podnik rozhodl odstranit “Z” v názvu svých skládacích telefonů, které uvedl loni v létě.

Samsung podniká změny

Pozor! Tato změna platí pouze pro určité regiony (např. Estonsko, Lotyšsko, Litva), jak informuje server GSMArena. Nově tak oficiální internetové stránky výrobce na těchto trzích nabízí smartphony jako Galaxy Flip3 nebo Galaxy Fold3.

Zdroj náhledové fotografie: Anh Nhat, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares