Samsung Galaxy S22

Samsung je lídrem trhu s telefony, když zastínil Apple i Xiaomi. Huawei už nikoho nezajímá, vypadl ze statistiky

  • Samsung to dokázal. Gratulujeme!
  • Předstihl Apple i Xiaomi a stal největším výrobcem telefonů
  • Huawei z žebříčku vypadl. Je rád, že je rád

Jihokorejská společnost Samsung uhájila pozici světové jedničky v dodávkách chytrých telefonů. S velkým náskokem předstihla konkurenční Apple i Xiaomi. Vyplývá z údajů analytické společnosti Canalys.


Nepřehlédněte: Kontakt s mimozemšťany je blízko. Teleskop Jamese Webba fotí tak ostře, že to šokovalo vědce


Samsung je největším prodejcem smartphonů

Firma Canalys uvedla, že Samsung v prvním čtvrtletí letošního roku dodal do obchodů 73,7 milionu přístrojů, zatímco Apple vydistribuoval „jen“ 56,5 milionu zařízení a Xiaomi 39,2 milionu telefonů. Sluší se nicméně podotknout, že prvenství patří Samsungu především díky velkému odbytu prémiové řady Galaxy S22 na domovském trhu.

Jihokorejský technologický gigant drží 24 procent na celosvětovém trhu a zbylé dvě firmy 18 procent, respektive 13 procent. Apple se aktuálně spoléhá na úspěch řady iPhone 13 a levný iPhone SE, kdežto Xiaomi má velmi dobře pokrytou střední třídu a v segmentu nejdražších přístrojů nabízí povedené modely Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro. Čtyřkou trhu je OPPO s 29 miliony dodanými kusy a ve statistice pak najdeme ještě vivo, které vyexpedovalo 25,1 milionu přístrojů.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra, Zdroj: FONETECH.CZ

Huawei na kapačkách

Z přehledu zcela vymizel čínský Huawei, který je podezírán ze špionáže pro Peking a před třemi lety přišel o klíčové Google služby. Mezitím jeho popularita značně uvadla a dnes je firma ráda, že si její přístroje na západních trzích vůbec někdo pořídí.

Celkově se v prvním čtvrtletí letošního roku prodalo více než 311 milionů smartphonů, což je o 11 procent méně než ve stejném odbobí před rokem. Opět se tak potvrdilo, že trh s chytrými telefony stagnuje. Mohou za to problémy s dodávkami komponent, stále trvající pandemie koronaviru i válka na Ukrajině, kterou na konci února napadlo Rusko.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Đức Trịnh / Unsplash

Total
2
Shares