Galaxy S22 Ultra RECENZE

Samsung ISOCELL HP3 je nejmenší 200Mpx foťák na světě. Hon za megapixely pokračuje!

  • Korejský brand představil novinku
  • Jde o snímač s vysokým rozlišením
  • Je to 200Mpx Samsung ISOCELL HP3

Samsung právě oficiálně představil nový fotoaparát do mobilních telefonů ISOCELL HP3, který navazuje na předchozí ISOCELL HP1. Ať už jde o paradox nebo zaběhnutý standard v technologické branži, ale realita je taková, že ani loňský senzor se ještě plného nasazení ve vlajkových modelech zatím nedočkal.

200Mpx Samsung ISOCELL HP3

Ale zpět k novince. Ta nabízí stejné rozlišení, tedy 200 megapixelů, s tím rozdílem, že je fyzicky o 20 % menší. Její velikost odpovídá rozměrům běžných 50Mpx snímačů.

Samsung ISOCELL HP3 s pixely o velikosti 0,56 μm a formátu 1/1,4” se pyšní technologií Super QPD, jež jednoduše nabízí lepší možnosti automatického ostření jak v horizontálním, tak vertikálním směru. Výrobce slibuje rychlejší a hlavně přesnější záběry.

Špičkové rozlišení, Smart-ISO

Samozřejmostí je podpora natáčení videa ve vysokém rozlišení: Full HD s 240 fps, 4K se 120 fps nebo 8K se 30 snímky za vteřinu. Za zmínku také stojí vylepšený režim HDR nebo Smart-ISO, které spojuje obrazové informace získané z vyšších či nižších hodnot v součinnosti s HDR (14bitová barevná hloubka).


Nepřehlédněte: Chytré telefony Čechů terorizuje bankovní malware. Jde po bankovních účtech


Samsung ISOCELL HP3
Zdroj: Samsung

Technologie Tetra pixel navíc dokáže spojit čtyři nebo až 16 subpixelů do jednoho (max. velikost 2,24μm) a v základu nabízí režimy focení s 50 Mpx, případně 12,5 megapixelů.

Dominantní hlavně v noci

Stejně jako vloni i letos Samsung slibuje přesnější, reálnější a živější barvy, a to platí i pro zhoršené podmínky nebo fotografování v noci, kde značka garantuje mnohem více světla i detailů.

Samsung ISOCELL HP3
Zdroj: Samsung

Dostupnost

Samsung ISOCELL HP3 jde do sériové výroby ještě v letos. A také je docela dobře možné, že se ho dočkáme u příležitosti představení nové vlajkové řady Galaxy S23 zkraje příštího roku.

Zdroj náhledové fotografie: Samsung, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares