Samsung Galaxy Z Fold4, AnTuTu

Samsung Galaxy Z Fold4 v testu AnTuTu. Jaký výkon předvedl nejlepší skládací telefon na světě?

  • Samsung Galaxy Z Fold4 je horká novinka
  • Zaujme designem i výbavou
  • Skládací telefon jsme otestovali v AnTuTu

Společnost Samsung nedávno představila nové zástupce svých skládacích telefonů. Nový Galaxy Z Fold4 už jsme měli možnost v krátkosti otestovat, a tak pro vás máme výsledky z populárního benchmarku AnTuTu, který je roky spolehlivým ukazatelem výkonu smartphonů a tabletů.


Nepřehlédněte: Podívejte se na nejdetailnější fotografii Měsíce, která vám vezme dech. Závidět může i teleskop Jamese Webba


Samsung se letos vytáhl

Samsung letošní Fold oproti tomu loňskému zase o něco málo vylepšil: použil aktuální špičkový hardware a tu a tam vyladil nějaký ten detail, přičemž celek zůstal na první pohled stejný. Korejec vyměnil displeje (obnovovací frekvence má teď větší rozsah, místo 10 – 120 Hz umí zobrazovače frekvenci od 1 Hz), zapracoval na samotném kloubu a dodal lepší fotoaparát. Namísto tří 12Mpx senzorů najdeme na zádech sestavu foťáků z modelu Galaxy S22. A procesor? Jen to nejlepší! Samsung použil čip Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 a přidal 12 GB operační paměti pro maximální multitasking.

Galaxy Z Fold4 je standardně vybaven 256 GB vnitřní paměti (tuto verzi máme na test), k dispozici jsou ale i provedení s 512 GB a také 1 TB. Za tyto varianty nicméně zákazník zaplatí víc peněz.

A na kolik, že ta skládací paráda vlastně přijde? No není to rozhodně málo, držte si peněženky.

  • Galaxy Z Fold4 s 12 GB paměti a 256 GB úložného prostoru – 44 999 Kč
  • Galaxy Z Fold4 s 12 GB paměti a 512 GB úložného prostoru – 47 999 Kč
  • Galaxy Z Fold4 s 12 GB paměti a 1 TB úložného prostoru – 54 999 Kč

Galaxy Z Fold4 v AnTutu: Jak to dopadlo?

Testování probíhalo následovně: telefon jsme zapnuli, nechali vše doběhnout a poté spustili AnTuTu (kromě tohoto benchmarku v novém Samsungu nebyly žádné jiné doinstalované aplikace, byl tak nevinný, jako miminko).

Výsledek? Skvělý! 979 794 bodů řadí Z Fold4 mezi nejvýkonnější smartphony na současném trhu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: FONETECH.CZ

Total
0
Shares