Samsung Galaxy Z Fold4

Skládačky Samsung Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 certifikovány. Premiéra v srpnu?

  • Samsung letos představí nové skládací telefony
  • Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 získaly certifikaci
  • Představení na začátku srpna dává smysl

Čas strašně rychle letí, a řeknu vám, že jsem na vlastní recenzi skládacího telefonu Galaxy Z Flip3 z podzimu loňského roku málem zapomněl. Přitom když trochu zapátrám v paměti, tak si vybavím veskrze pozitivní dojmy, jež kazila výdrž zařízení stejně jako jen průměrný fotoaparát.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4

Nicméně, prý se blýská na lepší časy. Letošního nástupce, Galaxy Z Flip4, čeká v tomto ohledu menší tuning. A to samé v bleděmodrém platí pro větší Galaxy Z Fold4.

Nedávno se na internetu hodně skloňovaly jednak větší akumulátory a také rychlejší paměti. Tyto krasotinky totiž dostanou UFS 4.0, tedy nejrychlejší úložiště na trhu. A také – v případě menšího z telefonů – bude k dispozici mnohem více barev.


Nepřehlédněte: Mimozemšťané se nás snaží kontaktovat, ale jejich úsilí je kolosální ztrátou času, říkají vědci


Samsung Galaxy Z Flip3 RECENZE
ilustrační (Zdroj: FONETECH.CZ)

Jistě, zatím jsou to všechno jen spekulace, ale například PhoneArena nedávno potvrdila, že z dobře informovaného zdroje zaznělo, že letos bude chtít Samsung hodně „hnout vrtulí“.

V kuloárech se navíc proslýchá, že oba telefony budou oproti předchozím generacím levnější. Korejský podnik počítá s nižší 15% marží (u Galaxy S22 přitom osciluje mezi 20 – 25 %). Toť však otázka, vezmu-li úvahu aktuální výši inflace a situaci na trhu obecně.

GSMArena navíc nově potvrzuje, že oba smartphony získali potřebnou certifikace a jejich (srpnovému) představení nic nebrání. Galaxy Z Flip4 nabídne 6,7″ Full HD+ AMOLED se 120 hertzy, procesor Snapdragon 8+ Gen 1, 8 GB RAM a 128/256 GB paměti.


Nepřehlédněte: Xiaomi POCO F4 a POCO X4 GT RECENZE: Jeden hot a druhý čehý, ale zatraceně dobře!


Samsung Galaxy Z Fold3
ilustrační, zdroj: FONETECH.CZ

Skvělá výbava, pomalejší nabíjení

Dvojice zadních fotoaparátů zůstane pravděpodobně beze změny. Naopak Galaxy Z Fold4 se pochlubí 12 GB RAM a až 1TB úložištěm. Displeje? 7,6″ QHD+ vnitřní a 6,2″ Full HD+ vnější. Menší kousek dostane 3 700mAh baterii, větší s kapacitou 4 400 mAh.

Oba modely dále nabídnou rychlé 25W drátové, 15W bezdrátové a 4,5 reverzní nabíjení. A k dispozici jsou rovněž první predikce: Samsung údajně počítá s tím, že se mu do konce roku podaří prodat 10 milionů kusů v poměru 7:3 ve prospěch menšího Flipu.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Samsung (tisková zpráva)

Total
0
Shares