Samsung Galaxy Z Fold3

Samsung Galaxy Z Fold3 fotí lépe než Galaxy S21 Ultra! Souhlasíte?

  • DxOMark si vzal do parády populární skládačku
  • Ohebný Samsung Galaxy Z Fold3 si vedl skvěle
  • Dokonce líp než fotomobil Galaxy S21 Ultra

Nemůžu říct, že by mě to nepřekvapilo. Slavný DxOMark si totiž posvítil na prázdninovou ohebnou novinku Samsung Galaxy Z Fold3. Na tom by nebylo nic divného, kdyby v celkovém skóre tento skládací telefon nepředčil fotomobil Galaxy S21 Ultra.

Jak víte poslední Ultra to má obecně složité. Když si ji populární labina vzala do parády ihned po uvedení, dopadla v hodnocení překvapivě hůře než předchůdce Galaxy S20 Ultra. Vzápětí se událo následující: a) hodně se zpochybňovala (ne)zaujatost DxOMark, b) uživatelé začali Samsung grilovat kvůli tomu, že je tristní mít nový telefon s horším výsledkem. Ale k tomu se ještě dostanu.


Nepřehlédněte: Realme GT Neo2 RECENZE: má skvělý procesor i displej, je postrachem vlajek


Galaxy Z Fold3 DxOMark
Galaxy Z Fold3 v DxOMark

Galaxy Z Fold3 je lepší než Ultra

Zmiňovaný Galaxy Z Fold3 je z pohledu focení velmi vyváženým smarphonem, který přes den produkuje ostré, detailní fotky s širokým dynamickým rozsahem a poměrně přesnou expozicí. Při horším světle však ztrácí a to platí i pro vyšší zašumění nebo občasné nežádoucí artefakty spolu s pomalejším ostřením.

To není vůbec zlé na skládačku, která sice stojí balík, ale  jejím těžištěm rozhodně není focení, nemyslíte? Na druhou stranu megapixely nejsou všechno, takže papírové špičkové parametry Galaxy S21 Ultra nejsou zásadní. Nebo jsou? Protože například mně z toho vychází následující: a) buď DxO neříká pravdu, nebo b) Samsung u Ultry těžce nezvládl post-procesing. Jaké jsou vaše zkušenosti?

Total
1
Shares