Samsung Galaxy Z Flip v testu odolnosti: displej poškodíte pouhým nehtem

Do rukou nemilosrdného youtubera Jerry Rig Everything, který dá pořádně zabrat snad každé elektronice, se dostala žhavá novinka od Samsungu. Skládací Galaxy Z Flip má nabízet ohebný displej, který chrání ultratenké ohebné sklo, což má znamenat velmi dobrou odolnost vůči…

Do rukou nemilosrdného youtubera Jerry Rig Everything, který dá pořádně zabrat snad každé elektronice, se dostala žhavá novinka od Samsungu. Skládací Galaxy Z Flip má nabízet ohebný displej, který chrání ultratenké ohebné sklo, což má znamenat velmi dobrou odolnost vůči poškrábání. Alespoň to tvrdí výrobce. Je tomu ale skutečně tak, nebo jde pouze o marketing?

Nebudeme chodit kolem horké kaše a napíšeme to hned v úvodu. Pokud jste si mysleli, že Z Flip přinesl do třídy skládacích smartphonů revoluční typ displeje, pak budete zklamáni. Obrazovka není o nic víc odolnější, než v případě prvotiny Galaxy Fold. Bohužel, pro uživatele to znamená, že panel po větším zatlačení snadno poškodíte už pouhým nehtem. Ultra Thing Glass (UTG) u modelu Galaxy Z Flip tedy odolnosti, pokud vůbec, příliš nepřidalo.

Abychom ale nezmiňovali pouze negativa. Zack Nelson si pochvaloval konstrukční provedení telefonu. Vše perfektně lícuje a nikde nic nevrže, čemuž napomáhá i tzv. Hideaway Hinge kloub se speciálním krytím proti prachu, špíně a jiným částečkám. Samsung si na konstrukci telefonu dal zkrátka záležet.

Vnitřní displej, na rozdíl od toho vnějšího pro zobrazení základních upozornění, je ale zranitelný jako u každého jiného ohebného smartphonu. Pro uživatele Galaxy Z Flip to znamená jediné, musí dbát zvýšené opatrnosti při používání svého zařízení, jinak hrozí, že si displej poškodí.

 

Total
0
Shares