Samsung Galaxy Z Flip 5G oficiálně: Snapdragon 865+, podpora 5G a dvě nové barvy

  • Vylepšený model má Snapdragon 865+
  • Skládačka podporuje 5G
  • V nabídce jsou nové barvy Mystic Bronze a Mystic Gray
  • V prodeji od 7. srpna

Společnost Samsung Electronics představila vylepšenou verzi svého skládacího telefonu Galaxy Z Flip 5G. Novinka přichází s podporou 5G, výkonnějším procesorem a bohužel také vyšší cenovkou.

Nadupaný procesor

Z Flip 5G je prvním zařízením řady Galaxy, které je vybaveno mobilní platformou Qualcomm Snapdragon 865+ 5G, která podporuje 5G sítě a k tomu nabízí i snový výkon.

Designové změny výrobce nijak neřešil, nový model vypadá stejně jako předchůdce, pouze z nabídky odstranil fialovou a černou barevnou variantu. Ty nahradilo bronzové provedení Mystic Bronze a v nabídce je i nová šedá varianta Mystic Gray.

Galaxy Z Flip 5G | foto: Samsung

Padne akorát do dlaně

Kromě Snapdragonu 865+ telefon nabízí 8 GB operační paměti, 3 300mAh baterii, Android 10 anebo hlavní fotoaparát s rozlišením 12 + 12 Mpx. Nový Flip skládací konstrukci stále využívá k tomu, aby byly proporce zařízení co možná nejmenší. Displej s úhlopříčkou 6,7 palce a rozlišením 2636 × 1080 pixelů se ve složeném stavu vejde akorát do lidské dlaně.

Cena a zahájení prodeje

Původní Galaxy Z Flip se v České republice prodává od 21. února a dá se zakoupit za necelých 29 tisíc korun (doporučená cena v e-shopu výrobce je 39 990 Kč). Vylepšená varianta s výkonnějším procesorem a podporou 5G vyjde české zájemce na 42 999 korun. Začátek prodeje je naplánován na 7. srpna

Total
0
Shares