Samsung Galaxy Watch4 Classic

Samsung Galaxy Watch4 Classic: Zlobí vás GPS? Použijte tento geniální trik!

  • Samsung Galaxy Watch4 Classic se povedly
  • Loňský model s otočnou lunetou je stále in
  • Občasné problémy s GPS jsou minulostí

Ač Samsung nedávno uvedl novou modelovou řadu smartwatch Galaxy Watch5, nejspíš ještě nějakou chvíli zůstanu u mnohem hodinkovějšího předchůdce.

Galaxy Watch4 Classic

Navíc fyzickou otočnou lunetu nedám dopustit a i přes nepatrně vyšší hmotnost mi dobře slouží i v celé řadě outdoorových aktivit. Když pominu výdrž, která se celý loňský rok hojně diskutovala na všech myslitelných fórech, jde zkrátka o solidní, navíc vcelku reprezentativní kousek nositelné elektroniky.

Bohužel, pokud patříte mezi ty aktivnější, možná jste zaregistrovali, že přesnost GPS je občas dost na pěst. Poslední dobou běhám pravidelně 5km trať a povšiml jsme si nesrovnalostí v její délce, a to se nebavím o odchylkách v řádu několika metrů.


Nepřehlédněte: Airbusu havarovalo letadlo budoucnosti. Solární Zephyr S létal 64 dní v kuse, než se zřítil v Arizoně


Samsung Galaxy Watch4 Classic
Ilustrační / Zdroj: Samsung, TZ

Jestliže mi po doběhu ukáží délku tratě 5 125, respektive 4 920 metrů, tak je něco špatně. Díval jsem se na tuto problematiku například na Redditu a opravdu nejsem sám. Většinou jde o uživatele, kteří často a rádi běhají v méně obydlených oblastech, ale není to pravidlo. Přitom jak se problému zbavit je záležitost pár vteřin.

Jak na přesnější GPS?

  • Otevřete nastavení Galaxy Watch4 Classic
  • Rolujte na položku Zjišťování polohy GPS
  • Deaktivujte Zvýšit přesnost
  • Před aktivitou deaktivujte Wi-Fi

Ideální stav je dále nechat telefon doma a před započetím ať už běhu nebo cyklistiky či další činnosti být v dostatečné vzdálenosti, aby vám hodinky ukázaly, že momentálně nejste připojeni k telefonu. Při zapnutí GPS tak hodinky budou spoléhat samy na sebe, nikoliv na údaje GPS ze smartphonu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares