Galaxy S24U

Samsung Galaxy S25 s čipem Dimensity? Odvážná spekulace může být pravdivá

  • Nové telefony Galaxy S25 možná nabídnou čipsety tchajwanského MediaTeku
  • Samsung se k tomu nejspíš chystá po zkušenosti s vlastními čipy Exynos a americkým Qualcommem

Samsung je známý tím, že své vlajkové telefony nasazuje s vlastními čipy Exynos, případně čas od času vybere americký Qualcomm a nasadí nejvýkonnější čipset od něj. Nyní ale začíná prosakovat info o tom, že namísto amerických čipů by mohl vybrat ty tchajwanské – od MediaTeku.


Nepřehlédněte: Nový Samsung Galaxy S25 Ultra přijde o fotoaparát. Vadit to nikomu nebude


Samsung nasadí MediaTek?

S touto hypotézou přišla jihokorejský list The Financial News, podle níž Samsung dokonce zvažuje strategii tří čipů pro svůj Galaxy S25. Zdroj nepatří mezi nejznámější a nejplodnější, pokud jde o zvěsti ve světě špičkových technologií, takže je více než spravedlivé brát informace s patřičnou rezervou.

Nicméně! Objevila se zvěst, která tvrdí, že továrny Samsungu mají extrémně nízkou výtěžnost, dokonce jen kolem 20 %, nemluvě o problémech se spotřebou/teplotou i u „zdravých“ čipů, jak jsme byli svědky v posledních letech u řady Galaxy S.

Samsung Galaxy S24
Zdroj: FONETECH.CZ

Galaxy S25 s novými čipy

Pokud dojde k nasazení čipů Dimensity od MediaTeku u telefonů Samsung Galaxy S25, není stále jasné, jak budou čipy vlastně rozděleny. Víme, že v minulosti se společnost rozhodovala převážně geograficky – Snapdragon pro Koreu a USA, Exynos v podstatě pro vše ostatní.

S modelem S24 však Samsung trochu změnil strategii a Snapdragon nabídl v modelu Ultra po celém světě a v modelech S24 a S24+ pouze v Severní Americe a Číně, zatímco zbytek světa se musel spokojit s Exynosem.

Jasné není ani to, jaké procesory přesně Samsung případně nasadí. Pokud by se tak opravdu stalo, lze předpokládat špičkový Dimensity řady 9000, tedy nástupce současných 9300 a 9300 Plus.

Zdroj. náhledové fotografie: Zana Latif / Unsplash, zdroj: HD Blog

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..