Samsung Galaxy S24 bude v Česku s horším procesorem. Na přehřívající se Exynosy se dříve valila kritika

  • Samsung Galaxy S24 opět nastoupí na trend „dvou procesorů“
  • Zatímco globální verze dostane Snapdragon 8 Gen 3
  • Telefony prodávané v Evropě si budou muset vystačit s Exynosem 2400

Vlajkové telefony Samsung v Evropě dlouho trpěly na dvojí metr ohledně procesorů. S poslední generací se však situace vykrystalizovala a Galaxy S23 napříč celým světem přišel s výkonným čipsetem Snapdragon 8 Gen 2. Bohužel, nejspíš šlo o výjimku. Od příštího roku Samsung opět nasedne na systém: Evropa Exynos, USA a Asie Snapdragon.


Nepřehlédněte: Jak nedat internetovým podvodníkům šanci? Do hesla přidejte smajlík, radí experti


Galaxy S24 s Exynosem, nebo Snapdragonem?

Ve středu uspořádal generální ředitel společnosti Qualcomm Cristiano Amon setkání po oznámení výsledků za čtvrté fiskální čtvrtletí. Během konference šéf amerického polovodičového gigantu nejen potvrdil, že nadcházející vlajková loď výrobce Samsung opět přijme strategii dvou čipů, ale že by Qualcomm měl mít většinový podíl.

Co přesně to znamená? V tuto chvíli není jasné. V minulosti vždy platilo, že evropské trhy disponovaly Samsung Galaxy S telefony s čipy Exynos, zatímco modely se Snapdragonem se prodávaly zejména v Jižní Koreji, v USA a v několika dalších asijských zemích.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: FONETECH.CZ

Některé funkce budou chybět

Zatímco „ti šťastnější“ se tak mohou těšit na Snapdragon 8 Gen 3 od Qualcommu v úpravě „For Galaxy“, my v Evropě bychom měli obdržet telefony s Exynosem 2400. Ačkoliv jde o ekvivalent, není úplně jasné, kolik funkcí Samsung od Qualcommu okouká.

Qualcomm totiž na své poslední velké představovací akci ukázal řadu novinek, které má nabídnout právě Snapdragon 8 Gen 3. Například ray tracing ve hrách, násobně lepší grafický výkon a také pokročilé procesy díky umělé inteligenci.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: The Elec, SamMobile

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Super článek , teda až na to ,že vůbec nezmiňuje, že vlajková S24 ultra bude mít Snapdragon a ne Exynos i v Evropě.

Comments are closed.