Samsung, Galaxy

Samsung Galaxy S24 bude dalekohled do kapsy, přesto nebude fotit lépe než rok staré telefony

  • Jaký bude Galaxy S24 Ultra?
  • Něco málo už přece jenom víme
  • Má mít nepřekonatelný zoom

Chystaný vrcholný Samsung Galaxy S24 Ultra, se kterým se setkáme za více než dvanáct měsíců, bude mít velmi pestrou sestavu objektivů fotoaparátu. Vedle hlavního a širokoúhlého snímače dostane i teleobjektiv, který nabídne neuvěřitelné možnosti přiblížení, tvrdí insider.


Nepřehlédněte: Sonda NASA se „dotýkala“ Slunce 133 dní, fascinující záznam se vejde do 60 minut


Samsung Galaxy S24 Ultra bude malý dalekohled

Samsung letošní řadu Galaxy S23 představí už začátkem února, ale hlavy inženýrů jihokorejského kolosu jsou již naplno zaměstnány nástupci, především pak prémiovým modelem Galaxy S24 Ultra, u kterého máme počítat s výrazným mezigeneračním vylepšením.

Podle respektovaného informátora, který na internetu vystupuje pod přezdívkou RGcloudS, máme v připravovaném Galaxy S24 Ultra najít zbrusu nový objektiv se zoomem 4. generace a světelností f/2,5 až f/9.

Telefon má díky tomu umožnit nevídané 150násobné přiblížení. Korejci, věrni své tradici,  tak budou znovu tlačit na pilu a spoléhat se na maximální specifikace, aby telefon prodejně uspěl. Z historie ale víme, že výbava není vše.

Na nejlepší bude možná ztrácet

Dokazuje to ostatně i informace, podle které budou fotografické schopnosti Galaxy S24 Ultra jen na úrovni letošního Xiaomi 13 Ultra, tedy telefonu, s nímž se setkáme 26. února. Připomínáme, že předběžné informace jsou jedna věc a realita druhá.

Nezpochybnitelnou pravdou ovšem je, že Samsung v posledních letech na konkurenci fotografickými schopnostmi hodně ztrácí, stačí se podívat na tabulku serveru DxOMark. Zatím tedy stále platí, že kdo chce nejlepší fotomobil, musí se porozhlédnout jinde, než u Samsungu. Změní to rok 2024?

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: RGcloudS

Total
0
Shares