Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 prý nabídne nižší spotřebu. Kolikrát jsme tohle už slyšeli?

  • Snapdragon 8 Gen 2 je na spadnutí
  • Procesor nasadí i jihokorejský Samsung
  • Příští vlajková řada Galaxy S23 má být úspornější

Qualcomm patří na mezi globální giganty, až už jde o mobilní procesory nebo bezdrátová telekomunikační zařízení a další přidružené technologie. Pokud zůstaneme pouze na poli čipsetů, s jistotou se dá konstatovat, že ty Američan opravdu umí.

Snapdragon 8 Gen 2

Tu a tam se sice objeví nějaká ta kauza, ale celkovou optikou produkuje špičková, výkonná zařízení s obřím grafickým výkonem. Aktuálně je však značka internetem vláčena kvůli problémům v souvislosti s přehříváním procesorů Snapdragon 888 a Snapdragon 8 Gen 1.

Nicméně za dveřmi se již rýsuje zbrusu nový čipset Snapdragon 8 Gen 2 (v režii TSMC), který by měl být rychlejší, spolehlivější a hlavně úspornější. A také bude podporovat AV1 video kodek, jenž je ve srovnání se standardy HEVC nebo H.264 efektivnější.


Nepřehlédněte: Podívejte se na nejdetailnější fotografii Měsíce, která vám vezme dech. Závidět může i teleskop Jamese Webba


Snapdragon 8 Gen 1
Ilustrační / Zdroj: Qualcomm

Úspornější Galaxy S23

Populární PhoneArena má takovou teorii, že to bude právě technologický skok samotného procesoru, z něhož může optikou spotřeby příští vlajková řada telefonů Samsung Galaxy S23 významně vytěžit.

Web jedním dechem dodává, že s ohledem na použití 4nm litografie 2. generace, poučení z chyb plus lepší optimalizace na jedné straně a odladěnější nadstavbu One UI na straně druhé, existuje vysoká šance, že příští prémiové smartphony Samsung mohou být mnohem úspornější.

Zdroj náhledové fotografie: Anh Nhat / Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares