Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22: žádný Exynos, do Česka dorazí Snapdragon!

  • Samsung má problémy s nedostatkem čipů
  • Situace pro něj je stejná jako pro ostatní výrobce
  • Galaxy S22: do prodeje jen se Snapdragonem

Samsung chystá novou prémiovou řadu Galaxy S22. Co do počtu telefonů máme jasno už nějaký ten pátek, budou tři: základní, varianta Plus (též Pro) a vrcholný model Galaxy S22 Ultra.

Galaxy S22: premiéra v únoru

I nástřely specifikací hovoří poměrně jasně. Korejec je osadí 8 GB, případně 12 GB RAM (S22 Ultra dokonce 16 GB RAM), dále se predikuje rychlé vysokokapacitní úložiště, potěší stereo reproduktory, špičkové displeje, perfektní konektivita atd. Nic, co bychom už letos nebo vloni neviděli, přesto bude tahle trojička zase o něco rychlejší a lepší.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 poprvé naživo! Design telefonu nás prý posadí na zadek


Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | foto: LetsGoDigital

Záměrně jsem se vyhnul procesoru. Proč? Důvod je jednoduchý. Jak už sami dobře víte, hodně se mluvilo o tom, že Samsung všemi deseti sází na nový čipset Exynos 2200. Mimo přímo pekelné otáčky by měl nabídnou jako vůbec první v mobilní branži i ray tracing (fyzikálně přesná simulace odrazu světla a odlesků od objektů).

I do Česka se Snapdragonem 898

To zní samozřejmě skvěle. Až na to, že podle PhoneAreny, která se odvolává na bývalého zaměstnance jihokorejské společnosti, se nic takového nestane.

Upozorňuje na fakt, že výroba procesoru dala Samsungu nejen pořádně zabrat, ale s ohledem na stagnaci a problémy, které celosvětově sužují trh s polovodiči, populární značka vsadí vše na jednu kartu. A tou je? Tou je chystaný Qualcomm Snapdragon 898.

Total
0
Shares