Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S22 v Česku dostane revoluční grafiku z PlayStationu 5

  • Samsung má nový mobilní procesor Exynos 2200 s revoluční grafikou AMD
  • Poprvé se objeví v telefonech řady Galaxy S22, které nabídne i v Česku

Jihokorejský Samsung je v Evropě často kritizován, že své top modely osazuje vlastními čipy, když jinde je prodává s výkonnějšími procesory od Qualcommu. Letos se situace konečně změní a nový Exynos nabídne výkon z říše snů.


Nepřehlédněte: Galaxy S22 v nejexkluzivnějším přehledu! Češi, dáte novým Samsungům šanci?


Exynos má porážet dosud výkonnější Snapdragony

Samsung před nedávnem představil svůj vrcholný procesor Exynos 2200, který dostanou i české verze chytrých telefonů Galaxy S22. Ty výrobce odhalí už za několik málo dní, konkrétně 9. února.

Krátce před oficiální premiérou smartphonů se nyní na web dostaly výsledky z populárního syntetického benchmarku Geekbench 5, který eviduje test Galaxy S22 Ultra s čipsety Snapdragon 8 Gen 1 a Exynos 2200. Výsledky mezi oběma procesory jsou srovnatelné a drobné rozdíly se dají přičíst chybě v měření.

V testu jednoho jádra procesor od Samsungu získal 1 226 bodů, zatímco americká konkurence jen 1 168 bodů. V testu vícevláknových operací se pořadí otočilo a čip Qualcommu dosáhl na 3 508 bodů, kdežto Exynos 2200 si připsal 3 462 bodů.


Nepřehlédněte: Unikl obsah balení nové řady Galaxy S22. Poučí se Samsung z loňska?


Grafika z PC a PlayStationu 5

Oba procesory nové generace jsou postaveny na supermoderním 4nm výrobním procesu, a přestože sdílejí i stejnou architekturu (1× jádro Cortex X2 + 3× Cortex A710 + 4× úsporná Cortex A510), liší se od sebe grafickým čipem. Snapdragon 8 Gen 1 má Adreno 730, zatímco Samsung šel jinou cestou a po delším vývoji spolu s AMD použil zcela novou grafiku Xclipse 920.

Čip využívá stejnou architekturu RDNA 2, kterou AMD dodává do grafických karet nebo herních konzolí, jako je Sony PlayStation 5, což vzbuzuje nemalá očekávání. Podle dřívějšího prohlášení Samsungu se máme těšit na revoluční zážitek. Tak uvidíme, co prozradí další testy a hlavně – výsledky uživatelů z reálného používání telefonů.

Už jsme je naživo viděli

V redakci už jsme měli možnost si Galaxy S22, S22+ a Galaxy S22 Ultra osahat na včerejším utajovaném prebriefingu v Praze. To, jak si telefony výkonnostně stojí, vám ale prozradit nemůžeme. Stále jsme vázáni mlčenlivostí.

Zdroj náhledové fotografie: Anh Nhat / Unsplash

Total
0
Shares