Galaxy Z Fold 2

Samsung Galaxy S21 Note nebude, nahradí ho Galaxy Z Fold 3

  • Řada Samsung Galaxy Note letos skončí, tvrdí uznávaný informátor Ice Universe
  • Pokud chcete Note od Samsungu, kupte si loňský model
  • Řadu Note nahradí prístroje série Galaxy Z Fold

Spekulovaný model Galaxy Note 20 FE bude posledním členem rodiny Note, protože Samsung podle mnoha prověřených zdrojů tuto sérii letos zařízne. Má to být zkrátka tutovka. Důvod, proč tak učiní, je prostý – firma chce více tlačit skládací produkty, tedy řady Galaxy Z Fold, Galaxy Z Flip a další novinky. To je celkem odvážný krok, uvážíme-li, že prodeje smartphonů s ohebným displejem jsou zatím daleko za očekáváním.

Fold, Flip a další jsou na cestě

Telefony série Z Fold Samsung označuje jako zařízení zaměřené pro zábavu a produktivitu a řadu Flip vidí jako ideální pro mileniály a ženy, kteří chtějí stylový smartphone za slušnou cenu. Zajímavé ovšem je, že dle jednoho z průzkumů je Z Flip mnohem populárnější u můžu než u žen.

S21 Note nahradí Galaxy Z Fold 3

Prozatím se nejvíce hovoří o připravovaném Galaxy Z Fold 3, který by v nabídce jihokorejského gigantu měl právě nahradit S21 Note Ultra, jehož se nikdy nedočkáme. Třetí generace Foldu by měla nabídnout nejen výkonný čipset Exynos s grafikou AMD, ale také podporu dotykového pera S Pen, které řadu Note od začátku definovalo. K představení Galaxy Z Fold 3 by mělo dojít v průběhu května.


Psali jsme: Samsung končí s řadou Galaxy Note, stylus dostanou jiné smartphony


Odvážné rozhodnutí

Samsung si ukončením řady Note hodně věří a jen budoucnost ukáže, jestli šlo o správné rozhodnutí. Že dá přednost skládacím produktům by mohlo znamenat, že si chce v tomto segmentu, který bude v následujících letech pravděpodobně strmě růst, udržet dominantní postavení.

Letošek bude patřit skládačkám

Společnost Counterpoint Research odhaduje, že celkový počet vyexpedovaných skládacích mobilů vzroste téměř osminásobně ze 700 000 kusů v roce 2020 na 5,5 milionu kusů v letošním roce. Samsung také pracuje na rolovatelných a vysouvacích telefonech, ale v jejich případě není jisté, jestli k jejich představení dojde už letos nebo až v roce 2022.

Total
3
Shares