Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21: jeho fotoaparát na nejlepší nemusí stačit

  • Podle uznávaného tipéra bude mít nový S21 stejnou fotovýbavu jako předchůdce Galaxy S20
  • Tomu v testu organizace DxOMark patří pozice až ve třetí desítce

Zákazníci si vybírají chytré telefony podle několika kritérií a jedním z nich je bezpochyby fotoaparát. Kdo by se dnes také chtěl tahat s digitálním fotoaparátem, když může mít komplexní kameru v kapse svých kalhot, a tedy neustále u sebe. Nadcházející smartphony série Galaxy S21 mají ambice zařadit se mezi nejlepší fotomobily na trhu. O tom nemusíme spekulovat. Nové informace od uznávaného tipéra Evana Blasse (@evleaks) ale očekávání, minimálně u základního modelu, hodně mírní.

Snímače z loňska

Z toho, co víme, bude Samsung Galaxy S21 disponovat trojicí snímačů na zadní straně a jedním předním fotoaparátem umístěným v průstřelu displeje. Podle populárního Evana Blasse, který se zřídkakdy mýlí, bude sestava snímačů indentická s tou, jakou přinesl loňský Galaxy S20.

Fotovýbava Galaxy S20
Fotovýbava Galaxy S20 | foto: The Voice (@evleaks)

Hlavní snímač s rozlišením 12 Mpx a světelností f/1.8 by měl tedy doplňovat ultraširokoúhlý fotoaparát s úhlem záběru 123 stupňů a světelností f/2.2 a teleobjektiv s rozlišením 64 Mpx a clonou f/2.0. V průstřelu displeje nového S21 by se měla nacházet jediná selfie kamerka s 10 Mpx a světelností f/2.2.

Bude stačit na nejlepší?

Připomeňme, že v aktuálním žebříčku nejlepších fotomobilů prestižní organizace DxOMark patří Galaxy S20+, který má stejné fotoaparáty jako Galaxy S20, pozice až ve třetí desítce.

Total
1
Shares