Galaxy S20 FE 5G

Samsung Galaxy S21 FE: první info o novém bestselleru

  • Samsung chce letos zopakovat úspěch Galaxy S20 FE
  • Zákazníkům nabídne nástupce S21 FE
  • Pomalu se odkrývá výbava připravovaného top smartphonu

Překvapení roku

Samsung Galaxy S20 FE byl loni jedním z největších překvapení na trhu smartphonů. Telefonu ve výbavě nic důležitého nechybělo a navíc měl rozumně nastavenou cenu. Letos se očekává jeho nástupce s označením S21 FE.


Psali jsme: Xiaomi Mi 11 Ultra šokuje fotoaparátem se speciálním displejem


Galaxy S20 FE byl trefou do černého

Samsung od samého počátku tvrdí, že S20 FE byl vytvořen podle přání fanoušků značky s ohledem na cenu. A bylo tomu skutečně tak, ústupků má telefon naprosté minimum a tak se prodával jako housky na krámě. Připomeňme, že přípona FE označuje u Samsungu fanouškovskou edici (Fan Edition) aktuální vlajkové lodi.

O předpokládaném nástupci s označením Galaxy S21 FE informuje server SamMobile. První důležitou informací je, že modelové označení telefonu bude SM-G990B; předchůdce S20 FE má označení SSM-G780F/SM-G781B podle toho, jestli se jedná o 5G nebo LTE verzi.

Galaxy S20 FE 5G
Galaxy S20 FE 5G | foto: FoneTech

Opět výbava na úrovni

Co se specifikací týče, tak zklamán nikdo nebude. SamMobile uvádí, že S21 FE bude kombinovat výbavu Galaxy S21 a Galaxy S21+. S jistotou víme zatím ale jen to, že smartphone bude mít ve výbavě čipset Exynos 2100 s podporou 5G, operační systém Android 11, prostředí One UI a interní paměť o velikosti 128 GB/256 GB. Je otázkou, jestli bude přítomen i slot na paměťovky, protože letošní série S21 podporu karet nezahrnuje.

Kdy a v jakých barvách?

Samsung Galaxy S21 FE se má prodávat v šedé, stříbrné, růžové, fialové a bílé barvě. Představení telefonu se očekává v druhé polovině roku.

Total
1
Shares