Exynos 2100

Samsung dnes představí nový procesor Exynos 2100. Zlomí loňské prokletí?

  • Jihokorejský podnik maká na novém vlajkovém procesoru
  • Exynos 2100 má být oproti loňsku o pořádný kus dál
  • Novinku, která teď uniká na teaseru, přestaví už dnes

Představení nového vlajkového procesoru v produkci jihokorejského podniku je na spadnutí! Již za několik hodin Samsung slavnostně odhalí svůj vrcholný procesor 2100. Ten by měl být oproti loňské „990ce“ mnohem výkonnější a až o třetinu úspornější. Dá zapomenout loňskému průšvihu v souvislosti se špatnou správou napájení?

Nový Exynos, nové pořádky

Novinka, která se objeví v nové sérii Galaxy S21, by měla být postavena podobně jako Snapdragon 888 na 5nm procesu. I když se doposud neobjevily konkrétní údaje, jsme si téměř jistí, že stejně jako konkureční čipset i Exynos 2100 nabídne osm jader architektury ARM, z nichž nejvýkonnější bude Cortex-X1.To by spolu s grafickým čipem Mali-G78 mělo nabídnout nejen špičkový herní zážitek korunovaný podporou 8K videí.

Loňský rok je historie

Vzpomenete si ještě na loňský rok? Protože tehdy Korejec s řadou Galaxy S20 uvedl i nechvalně proslulý procesor Exynos 990. Ten krátce po premiéře vzbudil doslova vlnu vášní. Uživatelé si stěžovali jak na přehřívání, tak i fakt, že baterka v telefonech doslova mizí před očima. Samsung se to zprvu snažil všemožně bagatelizovat, nicméně pachuť v ústech zůstala. Letos prý nic takového nehrozí, tak doufáme, že to tak i bude.

Tisková konference se uskuteční v 15:00 hodin našeho času. Stream bude možné sledovat na stránkách Samsungu.

Total
4
Shares