Huawei

Rychlé jako tankování. Huawei šokuje, elektromobil po 5 minutách nabíjení ujede 3 200 kilometrů

  • Z 0 na 100 % do pěti minut?
  • Nová baterie Huawei představuj svatým grál elektromobilů.

Společnost Huawei oznámila novou baterii pro elektromobily tvořenou články s pevným elektrolytem, která slibuje dojezd více než 3 000 kilometrů jedno nabití.


Nepřehlédněte: Proč nás Xiaomi v Evropě šidí? Zabijácké POCO F7 dorazí s trestuhodným ústupkem


Revoluční baterie Huawei

Baterie jsou klíčovým prvkem každého elektromobilu, neboť ovlivňují dojezd, rychlost nabíjení a také cenu. Výrobci přitom aktuálně používají několik typů, které mají odlišné vlastnosti, všichni ale čekají na přelomovou technologii.

Tu možná nabídne jako první firma Huawei, jejíž nová baterie může přinést zásadní revoluci ve světě elektromobility. Mezi její největší přednosti patří vysoká energetická hustota, dlouhý dojezd i rychlost nabíjení.

Hlavní technickou výhodou baterie Huawei je její vysoká hustota, která by měla být dvakrát až třikrát vyšší než u běžných lithium-iontových akumulátorů a dosahovat hodnot 400 až 500 watthodin na kilogram (Wh/kg). Poznámka: dnes se energetická hustota u baterií v elektromobilech nejčastěji pohybuje v rozmezí 150 až 250 Wh/kg.

Elektromobil
Elektromobil na nabíjecí stanici | foto: user6702303 / Freepik

Může spasit svět elektromobilů

Větší energetická hustota dovolí instalovat menší baterie, což sníží hmotnost vozu, ovšem bez negativního dopadu na dojezd. Pozitivně by se pak mohla promítnout i do cen. U prémiových elektrických aut pak zaručí dlouhý dojezd až 3 219 kilometrů, ale také výrazné zkrátí dobu nabíjení na necelých pět minut.

Díky specifickému složení elektrolytu by měly články Huawei bez problému fungovat při teplotách -30 až 45 stupňů Celsia. Pokud je to pravda, překonávají tak jiné typy článků s pevným elektrolytem a otvírají možnosti pro využití v širších podmínkách.

Na vývoji baterií s pevným elektrolytem aktuálně pracuje řada automobilek, jako BMW, Toyota, Mercedes-Benz, VW, Ford i producenti baterií, jako Solid Power, Samsung, TDK Corporation a další.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: SCB

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..