Xiaomi HyperCharge

Rychlé 125W nabíjení? Zapomeňte, Xiaomi prý chystá 150 W!

  • Rychlé dobíjení je momentálně hit
  • Aktuální strop je 125 wattů
  • Xiaomi možná zvýší otáčky

Před pár dny jsme vám dali k nahlédnutí očekávaný výčet telefonů, které se v dohledné době blýsknou ultra-rychlým 120W, potažmo 125W nabíjením. Svého zástupce zde mají čínští OnePlus a Oppo stejně jako třeba Realme. A také už víte, že někteří velcí výrobci tento trend zatím zdařile ignorují (Samsung, Google i Apple).

150 W znovu od Xiaomi?

Opomněl jsem Xiaomi? To byl záměr, protože značka už 120W dobíjení na trhu má. První průkopníkem se v tomto směru stal 11T Pro (recenze), který to z 0 na 100 % zvládne za nevěřitelných 20 (a něco málo) minut. Ale! Není to zadarmo. Jak Číňan avizuje, tímto tempem baterie za 800 nabíjecích cyklů degraduje zhruba o 20 %.


Nepřehlédněte: Apple, Samsung nebo Google? Tyto telefony dostanou 125W nabíjení!


Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro, koncept | foto: FONETECH.CZ

Takže obavy o životnost akumulátoru byly oprávněné. Na druhou stranu, pokud vám nevydrží telefon déle než dva roky, nejspíš je zbytečné to řešit. A teď si představte, že je ve hře ještě vyšší rychlost, jak informuje Android Authority. Web se odvolává na čínské zdroje a uvádí, že v příštím roce se (pravděpodobně Xiaomi) vytasí s ještě výkonnějším 150W nabíjením!

Total
0
Shares