Ruští kosmonauti dorazili na ISS ve žlutomodrých kombinézách, prý to byla náhoda

  • Podpora Ukrajiny, či náhoda? Ruští kosmonauti oblékli žlutomodré kombinézy
  • Nakonec se ukázalo, barvy odkazují na státní technickou univerzitu v Moskvě

Tři ruští kosmonauti dorazili v pátek na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) v leteckých kombinézách žlutomodré barvy. V médiích se proto objevily spekulace o tom, že tak učinili záměrně, aby podpořili Ukrajinu. Kosmonauti to však odmítli.


Nepřehlédněte: Na pomoc Ukrajině posílají USA speciální kapesní kamikaze drony


Podpora Ukrajiny?

Trojici Rusů dopravila na ISS v pátek večer kosmická loď Sojuz MS-21, která zhruba tři hodiny předtím vzlétla z ruského kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu. Dosavadní posádku ISS složenou ze dvou Rusů, čtyř Američanů a jednoho německého astronauta posílili v pátek tři noví ruští kosmonauti: Oleg Artemiev, Denis Matvejev a Sergej Korsakov.

Trojice nově příchozích kosmonautů se krátce před vstupem do prostor ISS převlékla do žlutých letových kombinéz s modrými prvky. Vyvolalo to dohady, že si záměrně vybrali kombinézy v barvách ukrajinské vlajky, což však samotní kosmonauti popřeli.

Jen náhoda, tvrdí kosmonauti

Oleg Artemiev vysvětlil, že každá posádka si vybírá barvu letových kombinéz přibližně šest měsíců před startem, protože tyto oděvy musí být ušity na míru. A protože všichni tři absolvovali Baumanovu státní technickou univerzitu v Moskvě, vybrali si barvy své prestižní alma mater.

Od doby, co Rusko před více než třemi týdny napadlo Ukrajinu, mnoho lidí využívá ukrajinskou vlajku a její barvy k projevení solidarity s touto zemí. V tomto případě tomu tak ale zřejmě nebylo.

Zdroj náhledové fotografie: NASA / Unsplash

Total
0
Shares