Facebook

Rusko zablokovalo Facebook, prý porušuje lidská práva a šíří dezinformace

  • Ruský kontrolní úřad je v ráži
  • Oznámil, že částečně omezuje fungování Facebooku
  • Jde o reakci na zablokování účtů některých předních ruských médií

Společnost Meta (dříve Facebook) odmítla vyhovět nárokům ruské vlády, která požadovala obnovení účtů televizního kanálu Zvezda, agentury RIA Novosti a také internetových publikací Lenta.ru a Gazeta.ru. Uvedl to Nick Clegg, viceprezident americké firmy.


Nepřehlédněte: Pokud jste stáhli tuto aplikaci pro Android, nejspíš vám z účtu ukradne peníze


Facebook v rámci svého boje s dezinformacemi včera zrušil několik stránek s vazbami na Rusko. Čtyři z nich byly i projekty ruské televizní stanice RT, které byly specializované na šíření virálních videí. Ruský úřad pro dozor nad internetem a komunikacemi Roskomnadzor požadoval, aby okamžitě došlo k obnovení všech smazaných účtů, ale Facebook odmítl.

Rusové následně uvedli, že sociální služba bude v zemi částečně zablokována do té doby, dokud společnost Meta nesplní jejich požadavky. Po provozovateli sociální sítě navíc požadují vysvětlení, proč k odpojení účtů došlo.

Roskomnadzor provozovatele Facebooku také obvinil z porušování lidských práv a selektivní cenzury. V uplynulých pak skutečně splnil svou výhružku a omezil přístup občanů na sociální síť na území Ruska.

Zdroj náhledového obrázku: Solen Feyissa, Unsplash

Total
0
Shares