Rozborka pod lupou. iPhony 12 a 12 Pro jsou “skoro” siamská dvojčata

  • Aktuální modelová řada byla představena 13. října v rámci online Keynote
  • Apple představil čtyři varianty, které se liší velikostí i cenou
  • Experti z iFixit si vzali nově na paškál iPhony 12 a 12 Pro

Apple před necelými dvěma týdny představil čtyři novinky pro letošní rok: kompaktní iPhone 12 Mini, standardní “dvanáctku” spolu s vybavenějšími iPhony 12 Pro a 12 Pro Max. Díky různým velikostem i cenám je jasné, že jablečný podnik se snaží oslovit velkou skupinu potenciálních zájemců. A mimoto, že Apple prostě levný není a nejspíš nikdy nebude, se hodí dodat, že všechny varianty do jedné snesou srovnání s jakýmkoliv špičkovým výrobcem z konkurenčního Androidu.

Když si iPhony 12 vezme na paškál iFixit

Slavní borci si tentokrát posvítili na dvojici iPhonů 12 a 12 Pro. A důvod? Na první pohled jde o totožné telefony, které se liší doslova v maličkostech. Smyslem rozborky bylo ukázat, že stejně tomu tak bude nakonec i pod kapotou. Následující obrázky vás totiž nenechají na pochybách o tom, že měli pravdu.

Rozestavení komponentů je totiž v obou případech stejné. V tomto ohledu jsou iPhone 12 a 12 Pro siamská dvojčata. Moment, ne tak docela! Jestli narážíte na drobné plastové záslepky, máte samozřejmě pravdu. Standardní verze je totiž ochuzená o teleobjektiv i LiDAR senzor, takže proto ta hluchá místa. Jasně, dalo se to čekat, ale nikdy není nic lepšího než naprostá jistota. Tak to vypadá, že servisní technici nebudou mít šanci tápat.

Total
0
Shares