Rostlina, David Bowen

Rostlina ovládá robotickou paži s mačetou. Vypadá, jako když ji posedl zlý duch

  • Zalévat rostlinu, která se ohání mačetou, by mohl být trochu problém
  • Zdá se vám to jako výmysl? Kdepak!

Už jste viděli rostlinu, která se brání tomu, abyste se k ní přiblížili, natož abyste ji zalili? My až do dneška také ne, ale je to fascinující! Některé vynálezy jsou prostě natolik šílené, že přitahují pozornost. To je přesně případ nejnovějšího projektu umělce Davida Bowena, o kterém informuje server Interesting Engineering.


Nepřehlédněte: To tu ještě nebylo. Myšlenky řidičů autobusů v Číně hlídá umělá inteligence


Rostlina drží mocnou zbraň

David Bowen je zvláštní člověk, který rád šokuje a provokuje. A upřímně, teď se mu to znovu povedlo. Obyčejnou rostlinu vybavil mačetou, takže zalévat ji představuje tak trochu hru, ve které jsou v sázce vaše vlastní končetiny.

V hlavní roli jeho nového projektu je filodendron. K listům této rostliny připojil elektrody, které zachycují bioelektrické signály a směrují je do mikroprocesoru. Umělá inteligence signály v reálném čase vyhodnocuje a posílá do ramena držícího mačetu.

V tomto případě je tedy rostlina mozkem nebezpečné robotické pracky, ovládá ostrý předmět a určuje, jak se má rozmáchnout, seknout a interagovat v prostoru. Výsledkem je, že filodendron na sebe nenechá sáhnout a působí, jako když zešílel. Ačkoli se Davidu Bowenovi nedá upřít velká kreativita, existují ještě zajímavější projekty.

Japonci hračku ovládají myšlenkami

V červnu 2018 vědci z MIT vyvinuli nový způsob, jak mohou lidé trénovat roboty pomocí mozkových signálů a gest těla. Stranou dění však nezůstávají ani japonští vědci. Ti pro změnu vytvořili zařízení umožňující komukoli ovládat myslí miniaturní hračku robota Gundam, jednoho z nejoblíbenějších fiktivních bojových strojů žánru anime. Experti toho dosáhli pomocí zařízení podobného čelence, které se synchronizuje s robotem, jenž je naprogramován tak, aby odesílal údaje o mozkové aktivitě člověka do aplikace, která pak s robotem pohybuje.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem David Bowen, zdroj: IE

Total
0
Shares