Xiaomi Redmi K50

Redmi K50 dostane špičkový procesor a 108Mpx fotoaparát

  • Xiaomi chystá levnou vlajkovou řadu
  • Redmi K50 se představí zkraje 2022
  • Přinášíme první větší přehled

Populární značka patřící pod Xiaomi, valí v posledních měsících jeden supertrhák za druhým. Na jaře představila novou řadu K40 s výbornou výbavou a cenou nižší než u konkurence a už brzy plánuje na trzích udělat další pořádný průvan. Nový Redmi K50, respektive K50 Pro bude nadupaný supersport. Takže, co víme?

Když všechno vykecá Čína

Zaprvé, telefon se neobjeví dříve než zkraje příštího roku, jak aktuálně avizuje Gizmochina s odvoláním na důvěryhodný zdroj uvnitř čínské společnosti.  Zadruhé, základní model by měl být osazen procesorem Snapdragon 888, výkonnější Redmi K50 Pro dostane špičkový čipset Snapdragon 898 (ten by měl mít premiéru v prosinci).


Nenechte si ujít: Xiaomi 11T Pro RECENZE: extrémní 120W nabíjení a ohromný fotoaparát


Nové telefony řady Redmi K40
Redmi K40 se docela povedl, naváže novinka na úspěch?

A zatřetí, známe i velikost paměti. V maximální konfiguraci se očekává až 12 GB RAM a 256GB vnitřní úložiště, už tradičně bez možnosti dalšího rozšíření. Přední straně bude vévodit velký 120Hz AMOLED displej, ve hře je rovněž 5 000mAh baterie a 67W dobíjení. A jak to vypadá, původní nástřely hlavního fotoaparátu byly „vedle jak ta jedle“.

Redmi K50 se 108Mpx snímačem

Nejrůznější tipéři totiž měli za to, že největší slabinou Redmi K50 bude kamera (primární 64Mpx senzor). Jenže, kdeže loňské sněhy jsou? Smartphone dostane obří 108Mpx snímač stejně jako horké novinky Xiaomi 11T a 11T Pro, které startují v Česku. A aby toho nebylo málo, vypůjčí si od nich i design.

Total
5
Shares