FreeBuds Pro

RECENZE Huawei FreeBuds Pro: hrají jako orchestr a mají skvělou výdrž

  • Proklepli jsme sluchátka Huawei FreeBuds Pro
  • Do obchodů se dostanou ve třech barevných provedeních – bílé, černé a stříbrné
  • K dostání budou za cenu 4 999 Kč
  • Prodej začíná 19. října

V dnešní recenzi se podíváme na nedávno představná chytrá bezdrátová sluchtka Freebuds Pro od společnosti Huawei. Ty vstoupí oficiálně do prodeje až v pondělí, díky tuzemskému zastoupení výrobce je ale testujeme už téměř dva týdny. Jaká tedy novinka je? Jak hraje? To se dozvíte v následujících řádcích. Je tady recenze Huawei FreeBuds Pro!

FreeBuds Pro jsou, jak jinak, vylepšenou verzí dřívějších modelů a podle Huawei by měla přinést maximální audio zážitek bez kompromisů. Mezi jejich největší přednosti má patřit dlouhá výdrž a zejména špičkové aktivní potlačení hluku, pokud je potřeba.

Obsah balení vás nepřekvapí

  • Sluchátka
  • Dobíjecí pouzdro
  • Manuál
  • Dobíjecí kabel

Sluchátka si domů přinesete v kompaktní krabiččce, ve kterém najdete dobíjecí pouzdro, v mém případě tmavě šedé barvy, nabíjecí USB kabel, papírový manuál, abyste věděli, co a jak, a také dva náhradní silikonové špunty. Jak obsah balení vypadá ukazuje ostatně náš unboxing, kde ukazujeme i postup, jak sluchátka spárovat se smartphonem, a také porovnání s FreeBuds 3 a další vychytávky.

Mimochodem, zatímco v případě FreeBuds 3 je dobíjecí pouzdro kruhové, tak u Pro varianty je obdélníkové. Může za to odlišná konstrukce samotných sluchátek a také navýšená kapacita pouzdra oproti předchůdcum FreeBuds 3 a 3i.

Žádný klon populárních AirPodů, Huawei jde vlastní cestou

Design nových huawei, tak to je panečku něco. Osobně hodně chválím odklon od profláknutého designu AirPodů od Applu, kteří se mnozí výrobci stále snaží otrocky kopírovat, aniž by jim to generovalo slušné prodeje. V Huawei jim nejspíše došlo, že když to zkusí s něčím jiným, nemohou nic ztratit. A měli pravdu.

I když je hodnocení designu vždy čistě subjektivní záležitostí, v mém případě mu dávám za jedna. Ona změna, kdy nožička je hranatá a tlustší, byť krátká, má své opodstatnění i co se ovládání týče. V malé tyčince se ukrývá návykové dotykové i mačkací ovládání.

FreeBuds Pro
FreeBuds Pro | foto: vlastní

Pokud jde o design, říká se sto lidí, sto chutí. Úplně jiná situace panuje v otázce zpracování. To je na prvotřídní úrovni, jen stěží byste u FreeBuds Pro hledali njaký nedodělek nebo prvek, který by nebyl dotažený do konce. Kromě zpracování velmi kladně hodnotím i pohodlnost sluchátek v uších. V těch mých sedí dokonale a netlačí ani po několikahodinovém poslechu, což je pro mě věcí zásadní. Bez problémů s nimi přežijete cestu vlakem nebo autem, během které o nich nebudete ani vědět.

Kvalitou zvuku až na vrchol

Zvuk musím objektivně označit za skvělý a tak se nebojím zařadit sluchátka k aktuální špičce na trhu. Hrají prostě hodně, hodně dobře. Zatímco Buds Live od Samsungu bodují o něco málo hutnějšími basy, FreeBuds Pro zase vynikají ve středních a vysokých tónech. Po stránce zvuku Pro nemám mít co vyčítat. Vysoké nároky hravě uspokojí.

Bezprecedentní odfiltrování okolního zvuku

Huawei v případe FreeBuds Pro marketingově propaguje učinné potlačení okolního zvuku (ANC) a během testování se ukázalo, že si nic necucal z prstu a dokonalá izolace je jednou z hlavních předností nových „próček“.

Při poslechu hudby můžete klidně pracovat s vrtačkou a přitom uslyšíte jenom slabý šum. Aktivní potlačení hluku (ANC – active noise cancelling) je u FreeBuds Pro skvělé, kam se na ně hrabou Buds Live, byť jejich nevýhodou je otevřený design, zatímco špunty jsou prostě jistota.

FreeBuds Pro
FreeBuds Pro | foto: vlastní

FreeBuds Pro pro umí celkem tři režimy ANC – Pohodlné, Obecné a Ultra. Pohodlný se hodí do málo hlučných míst, Obecný je ideální pro hlučná místa a Ultra nastavení využijete ve velmi hlučných prostředích. Využití Ultra režimu mě napadá například při koncertech nebo v klubech, kde je hodně hlučných lidí a muzika hraje až nepříjemně hlasitě.

K dispozici uživatelům je i Dynamický režim, který si z předchozích tří vybírá sám na základě informací z mikrofonů. Za návykové a především velmi užitečné se dá označit funkce Vylepšit hlasy, díky které je hovořící osobě mnohem lépe rozumět. Hodně povedené.

Ovládání, jaké tu ještě nebylo

Nyní se v krátkosti vraťme ještě k designu nožiček sluchátek. Ty jsou baculatější, protože se na nich nachází malá ploška sloužící k ovládání hlasitosti. To se provádí přejížděním prstu po boku nožky sluchátek zespoda nahoru a naopak. Další ovládání se provádí „mačkáním“ nožiček.

Zde je potřeba použít dva prsty pro sevření přední a zadní plochy, takže to chce trochu cviku, abyste se do toho dostali, a přiznávám, že tento typ ovládání nemusí vyhovovat úplně každému. Mačkání signalizuje takřka neslyšitelné křupnutí, které neruší.

Různá nastavení a pokročilejší možnosti nastavení FreeBuds Pro pak nabízí aplikace AI Life, ve které lze sluchátka konfigurovat do aleluja. Appka nabízí také test, při kterém určí, zda máte v uších špunty správně utěsněné. Pokud ne, doporučí vám výměnu špuntů, případně poradí, jak si je lépe do ucha zasunout/zamačknout.

Parádní výdrž

Kromě prvotřídní kvality zvuku nabízejí sluchátka FreeBuds Pro také dlouhatánskou výdrž.  „Přehrávat zvládnou čtyři a půl hodiny v kuse, přičemž pouzdro s baterií a bezdrátovým dobíjením dokáže tuto dobu navýšit až na 20 hodin poslechu (nebo 16 hodin telefonování). Nabíjení je bleskové, jen sedm minut postačí na další hodinu přehrávání,“ tvrdí Huawei.

V reálu jsou výsledky v podstatě identické. Bez ANC jsem se dostal na 6,5 hodiny výdrže, s aktivním potlačením okolních zvuků na 4 až 4,5 hodiny v závislosti na úrovni hlasitosti. Moc fajn hodnoty. Huawei tedy nijak nepřehání a údaje si nevymyslel. Předchůdce FreeBuds 3 a 3i Pro varianta v tomto směru hravě překonává.

Mimochodem, v každém sluchátku je malý 55mAh akumulátor, krabička samotná pak nabízí 580 mAh a umí i bezdrátové nabíjení. Dobíjet pouzdro lze i přes smartphone, pokud tedy podporuje reverzní bezdrátové nabíjení.

Ukázka prostředí aplikace AI Life

Mám si je pořídit?

FreeBuds Pro
FreeBuds Pro | foto: vlastní

Tak jo, máme tu závěrečné hodnocení a já mám naprosto jasno. Bezdrátová sluchátka Huawei FreeBuds Pro mě velmi mile překvapila a po několikadenním testování mohu v klidu prohlásit, že jsou opravdu tím, za co je výrobce udává. Mají zajímavý design, který mně osobně sedí, a upřít se jim nedá ani netradiční ovládání nebo natolik špičkový zvuk, že si člověk až někdy myslí, že si nasadil velká sluchátka přes hlavu. Vynikají také skvělou výdrží a přidružená aplikace Ai Life nabízí zajímavé pokročilé funkce.

Standardem je bezdrátové nabíjení pouzdra a vyloženě mě nadchlo ANC (active noise cancelling), které funguje lépe než u Samsungů Galaxy Buds+ a Galaxy Live. Malou výtku mám k absenci aplikace Ai Lfe pro platormu iOS, což znamená, že jablíčkářům sluchátka nabídnou omezenější možnosti nastavení.

Jinak za mě platí, že FreeBuds Pro jsou skvělá (a asi vůbec ta nejlepší) bezdrátová slucháta pro telefony s Androidem. Na jejich poměr cena/výkon se totiž žádná konkurence nechytá. A tím se dostáváme k ceně, která je nastavena na 4 999 korun s DPH a ta rozhodně nikoho nezruinuje. Prodej FreeBuds Pro začíná 19. října.

Co se nám líbí

  • Skvělý zvuk
  • Kvalitní ANC
  • Povedený design
  • Výdrž baterie
  • Podpora bezdrátového nabíjení

Co se nám nelíbí

  • Chybí aplikace Ai Life pro iOS
  • Pro někoho možná složitější ovládání
Total
0
Shares