Realme X7 Pro

Realme raketově roste, na konkurenci útočí nízkými cenami

  • Agentura Counterpoint ve své nejnovější zprávě přiřkla Realme titul nejrychleji rostoucí značky smartphonů na světě
  • Důvodem je loňský objem 42 milionů zásilek a meziroční růst o 65 %
  • Žádná jiná značka v předchozích dvou letech o více než 50 % nevyrostla
  • Na globálním trhu tak Realme zaujalo sedmé místo a dál pokračuje v pronásledování zavedených výrobců chytrých telefonů

Realme se nebývale daří

Inovativní technologie, trendy oslovující mladou generaci a nízké cenovky přinesly Realme růst tam, kde většina hlavních lídrů v tomto odvětví zaznamenala ztráty. Společnost, jež začínala před dvěma lety na 35 trzích světa, se v roce 2020 dokázala rozrůst už na 61 trhů. Během pouhých devíti kvartálů rozšířila značka svoji uživatelskou základnu o 250 % na nynějších více jak 50 milionů „realmers“.

Za úspěchem Realme stojí podle zakladatele a CEO Sky Li schopnost značky pružně reagovat na měnící se tržní podmínky v různých zemích a oslovovat čím dál více mladých uživatelů. „V duchu našeho motta Dare to Leap chceme ‚skákat kupředu‘ v oblasti inovací, designu a hodnoty produktu, co jsou věci, se kterými se mladí lidé rádi ztotožňují. Hlavně díky nim jsme se stali skutečně globální značkou,“říká Li.


Psali jsme: RECENZE Realme 7 5G: když jsou rychlý displej a 5G prioritou


Za růstem stojí 5G sítě i řada Realme 7

Rekordní prodeje a růst Realme v loňském roce zapříčinila především popularizace technologie 5G. Značka přišla třeba s Realme 7 5G, prvním telefonem pro sítě páté generace, který nestojí více než 7 500 korun. Telefon od podzimu boduje i na českém a slovenském trhu. Představení dalších produktů pro 5G a AIoT je v plánu v letošním roce, kdy by značka chtěla dál pokračovat v rekordním růstu.

Total
0
Shares