Realme Pad

Realme Pad je nový levný tablet pro školáky

  • Realme po týdnech spekulací oficiálně vstoupilo do světa tabletů
  • Jeho prvotina Realme Pad je levnější, než byste čekali
  • Má tenký design, reproduktory s Dolby Atmos i vysokokapacitní baterii

Realme oficiálně vstoupilo do segmentu, kde zatím nechávalo prostor konkurenci. Realme Pad je prvním tabletem ambiciózního výrobce. Zákazníky si chce získat obvyklými zbraněmi Realme, tedy líbivým designem a nízkou cenou.


Nepřehlédněte: Realme GT Master Edition RECENZE: nádherná stylovka


Realme Pad je zástupcem desetipalcových tabletů. Jeho panel má úhlopříčku 10,4 palce a rozlišení 2 000 ×  1200 pixelů. Protože byla použita IPS obrazovka, nechybí pozorovací úhly 178 stupňů horizontálně/vertikálně i příkladné barevné podání. Rámečky kolem displeje nejsou nejtenčí, ale to se u takto levného zařízení ani nečekalo.

Veškerý hardware Realme Padu je vsazen do těla tlustého jen 6,9 milimetru. Hovoříme tu o čipové sadě MediaTek Helio G80 a 3/4 GB operační paměti a 32/64GB interním úložišti. Potěší, že uživatelé mají k dispozici slot pro microSD kartu.

Realme Pad
Realme Pad | foto: Realme

Realme Pad zvládne až 65 dní ve stand-by

V konstrukci tabletu najdeme dva fotoaparáty, na každý straně je jeden s rozlišením osm megapixelů. Pro občasné videohovory a momenty budou dostačující. Energii Realme Padu dodává 7 100mAh baterie s podporou 18W nabíjení. Výdrž bude určit patřit k přednostem novinky.

Ostatně výrobce už dříve uvedl, že jedno nabití akumulátoru by mělo postačit na dvanáct hodin přehrávání videa nebo na 65 dní v pohotovostním (stand-by) režimu. Je jen škoda, že Realme nemělo více odvahy a neimplementovalo podporu rychlejšího dobíjení.

Realme Pad
Realme Pad | foto: Realme

Ve výbavě najdeme také čtveřici reproduktorů (každý v jednom rohu) s podporou Dolby Atmos, což oceníte během hraní her nebo přehrávání filmů. Realme Pad běží na operačním systému Android 11 s uživatelským prostředím Realme UI for Pad, které je upravené pro snazší ovládání na zařzeních s větším displejem.

Dostupnost a cena

Realme Pad se bude prodávat v barvách Real Gold a Real Grey s matnou povrchovou úpravou zadní strany. V prodeji se objeví tři verze: 3/32 GB Wi-Fi za 13 999 indických rupií (4 100 korun), 3/32 GB Wi-Fi + LTE stojí 15 999 indických rupií (4 700 korun) a 4/64 GB Wi- Fi + LTE stojí 17 999 indických rupií (5 250 korun). V Indii bude prodej tabletu spuštěn 16. září v obchodech Realme.com, Flipkart a u kamenných prodejců.

Total
1
Shares