Realme jede! Ve druhém čtvrtletí rostla o 11 procent a do Česka přiveze nejlevnější 5G telefon

  • Do tří let chce Realme prodat 100 milionů telefonů
  • Ve druhém čtvrtletí 2020 rostla o 11 procent
  • Do Česka míří nejlevnější 5G telefon Realme X50

Celosvětově nejrychleji rostoucí značka mobilních telefonů Realme dnes zveřejnila výsledky a milníky za první půlrok 2020 a cíle do konce roku. Značka zaznamenala jakožto jediný významný hráč v odvětví dvouciferný růst – ve druhém kvartále rostla o 11 % a dle údajů Counterpoint potvrdila pozici nejrychleji rostoucí značky celosvětově.

Studie rovněž ukázala, že Realme v prvním čtvrtletí zaznamenala jako jedna z pouhých dvou značek mobilních telefonů kladný meziroční růst (157 %). Další údaje pak odhalily, že v prvním pololetí vzrostl počet uživatelů smartphonů Realme o 15 milionů. Do tří let plánuje dosáhnout počtu 100 milionů prodaných mobilů.

Jedním z hlavních cílů Realme je popularizovat zařízení 5G a přispět tak k rychlému rozvoji sítí nové generace. Značka již dříve představila 5G model X50 Pro a nově i X50, který v těchto dnech míří i na český trh. S cenou 9 699 Kč se jedná o cenově nejvýhodnější telefon připravený na 5G budoucnost.

X50 | foto: Realme

V roce 2020 se Realme zaměřuje také na uvedení chytrých nositelných AIoT zařízení. Značka chce na globální trh uvést 50 AIoT produktů, v roce 2021 pak už více než 100. Produktová strategie realme je definována jako “1+4+N”. Tedy jeden hlavní produkt (smartphone) vhodně doplněn čtyřmi kategoriemi chytrých zařízení (reproduktory, sluchátka, televize a hodinky).

Total
1
Shares