Realme je nejrychleji rostoucí značka mobilů. Působí na 59 trzích a má 40 milionů uživatelů

  • Realme se daří
  • Značka působí na 59 trzích a má po celém světě přes 40 milionů uživatelů

Značka smartphonů Realme upozornila, že pokrývala počátkem července již 59 trhů po celém světě s výjimkou Severní Ameriky. Počet globálních uživatelů smartphonů tohoto výrobce přitom překročil 40 milionů. To je další milník v rychlém růstu společnosti poté, co dosáhla sedmé příčky mezi největšími mobilními značkami v prvním čtvrtletí roku 2020.

Realme působí na 59 trzích

Ještě na začátku ledna letošního roku působila společnost Realme na 27 trzích. Za pouhého půl roku se značka realme rychle rozšířila na současných 59 trhů. Pomohlo k tomu dodržování lokalizované tržní strategie, silné produktové portfolio a obchodní model „lehkých aktiv, krátkých kanálů a zaměření na e-commerce“. V Indii se realme dlouhodobě udržuje mezi pěti nejsilnějšími značkami v segmentu. Značka rovněž vstoupila mezi první čtyři největší výrobce smartphonů na egyptském trhu, a to za méně než rok.

Na Filipínách, ve Vietnamu, Indonésii a Myanmaru vstoupila realme do top 5 za jediný rok; na kambodžském trhu to trvalo jen kvartál. V prvním čtvrtletí roku 2020 se společnost umístila na 5. místě v segmentu i na thajském trhu. Tyto trhy pokrývají více než 80 % oblasti smartphonů v jihovýchodní Asii a Realme se tak zde stala předním hráčem.

Infografika | foto: Realme

40 milionů uživatelů

Na začátku května letošního roku překročil počet globálních uživatelů mobilních telefonů realme 35 milionů, nyní po dvou měsících toto číslo stouplo na 40 milionů. Společnost udržela v první polovině tohoto roku tempo růstu a plánuje dosáhnout počtu 100 milionů prodaných mobilních telefonů během 2 až 3 let.

Kromě smartphonů uvedla za poslední půlrok Realme na trh také desítky produktů AIoT. V letošním roce plánuje do portfolia zařadit ještě dalších 50 produktů AIoT – v roce 2021 pak více než 100 těchto zařízení.

Total
0
Shares