Realme 7 5G

Realme GT Neo sešlápne plyn, dostane procesor MediaTek Dimensity 1200

  • Společnost Realme maká na dalším vymazleném telefonu
  • Realme GT Neo potěší kvalitním AMOLED displejem a rychlým nabíjením
  • Nasazen bude 6nm procesor MediaTek Dimensity 1200

Následující týdny budou patřit očekávaným modelům Realme 8 a Realme 8 Pro, což ale neznamená, že dravá značka Realme nepřipravuje další smartphony. Mezi ty, které jsou v přípravě a před zraky veřejnosti zatím skryty, patří také model GT Neo, který dostane výkonný procesor od MediaTeku.


Psali jsme: Nejlevnější telefon se Snapdragonem 888? O slovo se hlásí závoďák Realme GT


Realme představilo nedávno výkonný model GT. Zaujme především ve žluté variantě a pak také výbavou. V té vyniká procesor Snapdragon 888, což je letošní absolutní špička, kterou najdeme třeba v nových modelech Samsungu řady S21 (ne v těch evropských, bohužel).

Základní čínská cena je v přepočtu 9 700 korun. Česká by se pak mohla pohybovat pod hranicí 12 000 korun.

Realme GT Neo vsadí na MediaTek

Povedené Realme GT by zanedlouho měla doplnit varianta GT Neo, o které výrobce informoval na mikroblogu weibo.com. Ani nový telefon nebude mít o výkon nouzi.

Osazen bude čipovou sadou od MediaTeku, konkrétně výkonným kouskem křemíku Dimensity 1200 s podporou 5G. Na zadní straně bude mít telefon logo výrobce se sloganem „Dare to leap“ (Odvažte se skočit) a notoricky známý obdélníkový modul hlavního fotoaparátu.

Displej má mít úhlopříčku 6,55 palce při FHD+ rozlišení. Půjde o AMOLED panel, jehož obnovovací frekvenci neznáme, ale tipujeme, že nabídne 90 Hz nebo 120 Hz. Parádní bude i 65W rychlonabíjení kabelem a dobrou zprávou je, že samotná baterie bude mít kapacitu 4 500 mAh.

Realme GT Neo
Realme GT Neo | foto: weibo
Total
1
Shares