Realme GT 2 Pro

Realme GT 2 Pro bude superstroj s pohádkovou výbavou

  • Fotoaparát pod displejem, až 12 GB RAM či Snapdragon 8 Gen1 5G
  • To jsou údajné parametry připravovaného Realme GT 2 Pro

Doba okopávání kotníků věhlasnější konkurenci skončila. V Realme se rozhodli, že zákazníkům zkraje příštího roku naservírují čistokrevný vlajkový telefon bez kompromisů. Realme GT 2 Pro bude vážnou konkurencí iPhonům a nejlepším Samsungům i Xiaomi. Dosud nepotvrzené spekulace telefonu připisují extrajemný displej, vysoký výkon nebo fotoaparát pod displejem. Otázkou ovšem je, zda bude dostupný i na českém trhu.


Nepřehlédněte: Realme GT Neo2 RECENZE: má skvělý procesor i displej, je postrachem vlajek


Realme GT 2 Pro: pohádková výbava a foťák v displeji

Pojďme si teď zrekapitulovat, co vlastně víme a očekáváme od Realme GT 2 Pro, prvního opravdového vlajkového smartphonu mladé agresivní značky. Co se týká designu, zřejmě nelze čekat přílišný odklon od současného trendu. Displej s úhlopříčkou 6,67 palce bude roztažen prakticky přes celou čelní stranu a měl by mít vysoké rozlišení (QHD+) i 120Hz obnovovací frekvenci. Půjde o AMOLED panel s perfektním barevným podáním a širokými pozorovacími úhly.

Změří síly s nejvýkonnějšími

Základem Realme GT 2 Pro má být nová čipová sada Snapdragon 8 Gen1, kterou navrhli inženýři amerického Qualcommu. Připraveno bude i extrémně rychlé úložiště typu UFS 3.1 (dokonce ve velikosti až 1 TB)  a nejmodernější paměťové čipy LPDDR5; až 12 GB RAM.

Realme GT 2 Pro v AnTuTu
Realme GT 2 Pro v AnTuTu

Rychlé nabíjení baterie

Navzdory předpokládané nízké tloušťce má být v útrobách telefonu dost místa na akumulátor kapacity 5 000 mAh. Pravda, zdaleka nejde o vyloženě rekordní hodnotu, přesto by mohl mobil bez problému udržet při životě celý perný pracovní den. Rychlé doplnění energie bude mít na starosti 65W kabelové nabíjení.

Špičkový 50Mpx fotoaparát

Potěšující jsou i informace o fotomodulech, zmiňuje se hlavní 50megapixelový s optickou stabilizací (Sony IMX766), 50Mpx širokoúhlý a teleobjektiv. Přední fotoaparát bude netradičně schovaný pod displejem, ale i v průstřelu. Existovat budou totiž dvě verze Realme GT 2 Pro (RMX3300 a RMX3301) a jediným rozdílovým prvkem výbavy bude právě umístěné selfie foťáku.

Premiéra za několik týdnů

Zatím není stoprocentně jisté, kdy Realme svůj špičkový telefon představí. Před časem se čile spekulovalo, že se tak stane v rámci lednového veletrhu CES, ale ve hře je i samostatná tisková konference.

Total
18
Shares