Realme

Realme maká jako drak. Chystá telefon se 160W nabíjením, má to ale smysl?

  • Ultra rychlé nabíjení je v kurzu
  • Po Xiaomi se hlásí i Realme
  • Není to však kontraproduktivní?

Možná máte ještě v živé paměti naši podzimní recenzi na Xiaomi 11T Pro. Zcela záměrně vynechám veškerá pozitivna i negativa a zaměřím se pouze na rychlost nabíjení. Ta je totiž v případě tohoto telefonu doslova extrémní a musím říct, že při testování jsme z ní málem učurávali radostí jako Pražský krysařík, kterého vzal pániček na milost a o víkendu ho vypustil ven.

To je samozřejmě myšleno v nadsázce, ale chápete, kam tím mířím. Zkrátka a dobře, byl to naprostý fofr. Baterii jste z 0 na 100 % nabili za nějakých 20 minut. Vzhledem k tomu, že jen málokdo nechá svůj smartphone vyždímat až na nulu, je jasné, že získat potřebných pár procent navíc je otázkou pár desítek vteřin. Samo sebou, že jsme vytušil, že to nebude jen tak.


Nepřehlédněte: Tento levný telefon Xiaomi dostává MIUI 13 a Android 12. Prodává se i v Česku!


Xiaomi 11T Pro
Raketové nabíjení v podání Xiaomi 11T Pro (Zdroj: FONETECH.CZ)

Xiaomi se poté nechalo slyšet, že v rámci dvou let je až pětinová degradace akumulátoru nejspíš nevyhnutelná. To je ale vlastně jedno, protože boření hranic je to, oč tu běží. A dost možná, že letos budeme svědky mnohem vyšších hodnot. Proslýchá se, že ve hře je už i 160W nabíjení (Oppo, Nubia, Infinix) a první telefony bychom mohli vidět ještě do prázdnin.

Realme nezůstane pozadu

A jak informuje Gizmochina, ani populární Realme nezůstane pozadu. Zatímco se některé drby rozchází v detailech (některé uvádí 150 W, jiné 160 W, ale kdo by to řešil), jedno je jisté: i tahle značka chce mít zařízení, jež se dobíjí rychlostí blesku.

To však platí pouze pro chystané top modely, ty levnější se „musí“ spokojit s 80 watty. Ptáte se na můj názor? Já říkám: zlatých 65 wattů!

Zdroj náhledové fotografie: AaDil, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares