Nintendo Switch

Qualcomm chystá konkurenci pro Nintendo Switch s Androidem

  • Qualcomm chystá rivala pro populární Nintendo Switch
  • Nová konzole poběží na systému Android od Googlu

Výrobce mobilního hardwaru Qualcomm, jehož čipy najdeme ve většině dnešních chytrých telefonů, chystá vlastní herní konzoli, která bude připomínat Nintendo Switch. Upozornil na to server Androidpolice s tím, že zařízení se již testuje ve formě raných prototypů.


Psali jsme: POZOR: Češi čelí podvodu na Google Play a App Store. Mohou přijít o desetitisíce


Z toho, co bylo prozrazeno, vyplývá, že půjde o konzoli s odnímatelnými ovladači ve stylu „Joy-Con“ na pravé i levé straně. Qualcomm klade údajně velký důraz na sofistikované chlazení, takže zařízení by se nemělo přehřívat ani při několikahodinovém frenetickém hraní a tak neztrácet na výkonu.

Qualcomm použije nejvýkonnější procesor

O hardwaru můžeme jen spekulovat, bylo by ale překvapením, kdyby Qualcommm nepoužil to nejlepší, co má k dispozici. Ve hře je nasazení nějakého speciálního čipsetu, který dosud nebyl představen. Na každý pád by měl podporovat 5G, což umožní bezproblémové hraní na cestách.

Z přední strany by mohl handheld nabídnout 6,65palcový displej s rozlišením Full HD+, tedy 2 400 × 1 080 pixelů. Očekáváme, že bude technologie AMOLED a poskytne velmi rychlou obnovovací frekvenci (90/120 či 144 Hz). Kromě toho se Androidpolice zmiňuje o masivní 6 000mAh baterii, kterou bude možné velmi rychle nabíjet (Quick Charge) a také o možné přítomnosti fotoaparátu. Ve výbavě máme počítat se slotem na microSD karty, Bluetooth, GPS, akcelerometrem nebo haptickou odezvou.

Nintendo Switch
Nintendo Switch | foto: Nintendo

Herní konzole do ruky i k televizi

Konzole od Qualcommu by měla podporovat i hraní na TV či monitoru. K nim se bude zřejmě připojovat pomocí HDMI nebo USB-C, ale ve hře je i speciální dokovací stanice po vzoru Switche. Prostředí bude zajišťovat operační systém Android 12 s obchodem Google Play a prý nebude chybět ani aplikace Epic Games Store, odkud bude možné stahovat hry.


Psali jsme: Realme 8 a Realme 8 Pro: 108Mpx fotoaparát, AMOLED a rychlé nabíjení


Kdy?

K představení nové herní konzole má dojít až příští rok. Takže vše nakonec může vyústit v to, že si Qualcomm celou věc rozmyslí a nikdy se tohoto produktu nedočkáme. Na druhou stranu, pokud by k vydání konzole došlo, byla by to pěkná ukázka schopností hardwaru (technologií) Qualcommu.

Total
11
Shares