Google YouTube

Putin utahuje šrouby. Po Facebooku Rusko zablokovalo i YouTube

  • Izolace ruských občanů se prohlubuje
  • Cenzoři zablokovali přístup k Facebooku i Twitteru
  • Nedostupný je také oblíbený videoportál

Po zákazu Twitteru a Facebooku se zdá, že je v Rusku zablokován také videportál Youtube. Upozornil na to běloruský twitterový účet NEXTA bez bližších podrobností.


Nepřehlédněte: Diskriminace?! Rusko naprosto nekompromisně odstřihlo Facebook


Cenzoři zablokovali přístup k YouTube

Jen několik desítek minut poté, co ruské úřady zablokovaly přístup občanů k sociálním sítím Facebook a Twitter, se na listině zákazaných služeb dostala i videoplatforma YouTube. Nedostupnost portálu, kde mohou uživatelé sdílet videa, potvrzují data serveru GlobalCheck.

Izolace Rusů se prohlubuje

K zablokování populárních sociálních sítí Federální služba pro dozor v oblasti telekomunikací, informačních technologií a masmédií (Roskomnadzor) přistoupila týden po začátku ruské invaze na Ukrajinu. Úřad tak činí kvůli nespokojenosti s tím, jaké informace se o agresi objevují na volně dostupných informačních kanálech, kam se řadí i sociální sítě.

Společnost Google nejnovější krok ruských orgánů zatím nijak nekomentovala. Dnes však technologický gigant oznámil, že na území Ruska přestává prodávat internetovou reklamu. Rozhodnutí se týká reklamy v internetovém prohlížeči, videoplatformy YouTube i externích partnerů, kteří prostřednictvím Googlu publikují obsah.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes / Unsplash

Total
0
Shares