HarmonyOS

První telefon Huawei s Harmony OS dostane jedinečné funkce, není to chystaný P50

  • Huawei pomalu ale jistě opustí Android a nahradí ho vlastním systémem
  • Vydání prvních smartphonů s Harmony OS se dočkáme už letos

V letošním roce se dočkáme celé řady chytrých telefonů od Huawei, a to včetně těch s předinstalovaným operačním systémem Harmony OS. Některé zahraniční weby předpokládaly, že vůbec tím prvním mobilem s tímto systémem bude top model P50. Zdá se však, že vše bude nakonec jinak.

Dostane speciální funkce

Dle uznávaného tipéra ze sociální služby weibo.com s přezdívkou PengPeng je první telefon s Harmony OS v závěrečné fázi vývoje a po svém představení má být nabízen prostřednictvím různých prodejních kanálů, včetně e-shopu Huawei. „Na funkce nového mobilu se určitě těšte. Není to model P50,“ dodal tipér tajemně.

Harmony OS už se testuje

Huawei v průběhu prosince vydal vývojářskou betaverzi Harmony OS 2.0. Nainstalovat si ji vývojáři mohou na smartphony P40, P40 Pro, Mate 30, Mate 30 Pro a na tablet MatePad Pro. Podle různých obrázků a videí systém vypadá stejně jako dnešní EMUI 11 na Androidu.

Očekává se, že první telefon s HarmonyOS bude zpočátku k dispozici pouze pro čínské zákazníky a než se dostane na další trhy, včetně toho evropského, může to nějakou dobu trvat.

Total
0
Shares