Huawei SuperCharge

Průlom v nabíjení? Huawei už dokáže dobíjet rychlostí 120 i 200 wattů!

  • Zbrusu novou řadu Mate 40 Huawei představil 22. října v rámci online eventu
  • Mimo topkové specifikace se pyšní i 66W rychlonabíjením
  • Čínský podnik se nově nechal slyšet, že bez problémů zvládne až 200W dobíjení

Huawei před více jak týdnem představil svoji prémiovou vlajkovou řadu. Ta se celkově skládá ze čtyřech modelů, které se liší výbavou i cenou. Nejprve je to základní Mate 40, dále výkonnější dvojice Mate 40 Pro a Pro+, a nakonec stylovka z produkce německého Porsche Mate 40 RS.

Mimo naprosto ultimátní výbavy poslední tři jmenovaní lákají i na podporu ultrarychlého 66W dobíjení. Jeden by si myslel, že momentálně to rychleji snad ani nejde, opak je pravdou. Huawei naprosto kašle na technologické limity a nově nám servíruje pořádnou “nakládačku.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | foto: vlastní

Huawei : umíme nabíjet pekelně rychle!

Vcelku důležitá informace, které zprvu nikdo nevěnoval větší pozornost, vypadla z úst Richarda Yu, šéfa spotřebitelské divize Huawei. Jednou z otázek, které mu novináři kladli, byla i budoucnost rychlého dobíjení. Naráželi tak na to, že aktuální prémiová řada v pohodě zvládne i 66 wattů. CEO však doslova všechny překvapil tím, že naprosto nevzrušeně oznámil, že čínský podnik dokonce zvládne 120, potažmo 220 wattů!

Tak v čem je tedy pomyslný háček? Yu odpověděl, že problémy jsou v podstatě dva. Zaprvé, zatím nemají záruku, že takový nápor nebudu mít negativní vliv na kapacitu baterie (na tom v současnosti pracují). A za druhé? Znovu ta kapacita. S ohledem na čím dál sofistikovanější komponenty co do počtu tak i velikosti v současných vlajkách je nemožné výrazně navýšit velikost akumulátoru natolik, aby taková rychlost dávala smysl. Připustil však, že i to by se dalo překonat, ale za cenu vyloženě tlustého telefonu, který ale nikdo nechce. Ale máme se prý nechat překvapit.

Total
0
Shares