Podvod, umělá inteligence

Prohlížeč Chrome je opět děravý. Hackeři mohou propašovat do PC virus

  • Používáte prohlížeč Chrome?
  • Rychle ho aktualizujte
  • Obsahuje kritické chyby

V oblíbeném internetovém prohlížeči Chrome od společnosti Google bylo objeveno hned několik kritických chyb. Vzhledem k tomu, že se týkají všech podporovaných operačních systémů, v ohrožení jsou desítky milionů uživatelů z celého světa.


Nepřehlédněte: Vědci zapnuli umělé slunce, které sedmkrát žhavější než skutečné. Světu může dodávat zcela čistou energii


Webový prohlížeč Chrome

Na pozoru by se měli mít všichni uživatelé webového prohlížeče Chrome od Googlu. Byly v něm totiž objeveny chyby, kterou mohou kyberzločinci zneužít k převzetí kontroly nad napadeným počítačem.

Na bezpečnostní nedostatky přišli účastníci každoroční hackerské soutěže Pwn2Own, v níž mají kybernetičtí experti za úkol zneužít široce používaný software, a poté na ně upozornili zástupce Googlu.

Chrome je dlouhodobě nejpopulárnějším webovým prohlížečem na světě, což dokazuje i početná skupina uživatelů, která se podle nejstřízlivějších odhadů počítá na desítky milionů. Právě proto se ale na něj vcelku pravidelně zaměřují hackeři.

Chyby ve webových prohlížečích nejsou ničím neobvyklým, ale nově objevené nedostatky mají rating „nultého dne“. Pro ty, kteří nejsou v obraze, označení nultého dne (zero-day) znamená, že hackeři již o nedostatcích vědí a aktivně je využívají. Proto Google tak rychle přispěchal s vydáním aktualizace.

Google Chrome
Zdroj: Firmbee.com / Unsplash

Neodkládejte aktualizaci

Chcete-li se ujistit, že vám nehrozí žádné nebezpečí, měli byste okamžitě přejít do nastavení vašeho prohlížeče a zkontrolovat, jakou verzi používáte. Až novou verzi prohlížeče nainstalujete, budete muset prohlížeč restartovat. Nainstalovat aktualizaci manuálně je možné prostřednictvím nápovědy, konkrétně v části „O aplikaci Chrome“.

Oznámení o bezpečnostním riziku přichází v době, kdy Google potvrdil, že záměrně shromažďoval uživatelská data v inkognito režimu svého webového prohlížeče. Internetová firma slíbila, že provede změny v systému shromažďování údajů v anonymním módu Chromu. Rozhodnutí se dotkne více než 136 milionů uživatelů.

Zdroj náhledové fotografie: Racool_studio / Freepik, zdroj: Guardian, Mirror

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..