telefon

Prodeje smartphonů klesly kvůli koronaviru o pětinu. Lídrem je Samsung, Huawei byl těsně druhý

  • Největším výrobcem byl Samsung
  • Huawei těžil z prodejů v domovské Číně
  • Applu pomohl levný iPhone SE (2020)

Celosvětový prodej chytrých telefonů konečným uživatelům se ve druhém čtvrtletí kvůli koronavirové krizi meziročně snížil o 20 procent na 295 milionů přístrojů. Uvedla to výzkumná společnost Gartner. Nejvíce se dařilo jihokorejskému Samsungu, následoval čínský gigant Huawei a americký Apple.

Lídrem trhu je Samsung

Samsung vykázal ve druhém čtvrtletí meziroční pokles prodeje chytrých telefonů o zhruba 27 procent na 54,76 milionu přístrojů, zatímco prodej Huawei se snížil o necelých sedm procent na 54,13 milionu telefonů. Tržní podíl Samsungu tak klesl na 18,6 procenta z 20,3 procenta před rokem.

Tržní podíl Huawei naopak vzrostl na 18,4 procenta z 15,7 procenta. Dle dat Gartneru zvýšil Huawei své vedení v Číně, kde ve druhém čtvrtletí ovládl 42,6 procenta trhu se smartphony.

Applu pomohl levný iPhone SE (2020)

Třetí místo na světovém trhu s chytrými telefony obsadila americká společnost Apple s třináctiprocentním podílem. Její prodej klesl pouze o 0,4 procenta na 38,39 milionu přístrojů. Cupertinský gigant těžil mimo jiné i z uvedení nového telefonu iPhone SE na trh.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
0
Shares