Huawei Mate 40 Pro

Premiéra špičkových smartphonů Mate 40 a Mate 40 Pro je za rohem, potvrdil Huawei

  • Huawei potvrdil, že série Mate 40 letos bude
  • Premiéru nových smartphonů máme očekávat brzy

Dlouho nebylo jasné, jestli se špičkové telefony Huawei Mate 40 a Mate 40 Pro letos oficiálně představí. Nyní případným zájemcům svitla hodně velká naděje, neboť šéf čínského výrobce uvedl, že uvedení telefonů je na spadnutí.

S obchodem AppGallery místo Google Play

Už delší dobu bylo jasné, že Mate 40 a Mate 40 Pro půjdou do prodeje s osekaným Androidem kvůli americkým sankcím, jež byly na společnost Huawei uvaleny v květnu loňského roku.

Ale protože před několika týdny přišly další postihy a společnost přišla o dodávky čipů, začalo se spekulovat, zda náhodou Huawie letošní premiéru modelů Mate raději neodpíská. Zmiňoval se o tom například uznávaný tipér Evan Blass (@evleaks).

Jenž vše je nakonec jinak, žádné zpoždění či dokonce zrušení premiéry nových superphonů.

Huawei Mate 40/40 Pro | foto: @enleaks

Yu rázně uťal neoveřené zprávy

Šéf spotřebitelské divize Huaweie Richard Yu se před několika hodinami na Twitteru vyjádřil v tom smyslu, že premiéra obou smartphonů je za rohem a že máme zůstat naladěni. To je bezesporu skvělá zpráva pro všechny technologické nadšence.

Výbava snů

Připomeňme, že  Mate 40 bude vybaven 6,5palcovým OLED displejem a Mate 40 Pro dostane 6,78palcový OLED panel typu waterfall (vodopád). Telefon díky tomu bude postrádat klasické strany, i na nich se bude displej. Standardní Mate 40 bude mít přece jenom zaběhlejší design.

Huawei Mate 40 a Mate 40 Pro budou mít dostatek výkonu díky 5nm procesoru Kirin 9000 a špičkové snímky zajistí fotoaparát s čočkami s volným tvarem. V oblasti softwaru se očekává Android 10/11 s prostředím EMUI 11.

Total
0
Shares