iPhone

Přehled 10 nejprodávanějších telefonů za 3. čtvrtletí je tu. Jak to dopadlo?!

  • Experti z Canalys sestavili žebříček 10 nejprodávanějších telefonů
  • Jde o shrnutí za 3. čtvrtletí letošního roku
  • Jablečný iPhone 11 s přehledem kraluje

Podle nedávných průzkumů trhu s telefony je jasnou globální jedničkou jihokorejský Samsung s 80,2 miliony prodaných telefonů. A v procentech? Korejec si díky tomu nárokuje 23% podíl z pomyslného koláče. Na druhém místě čínský Huawei ukrajuje dalších 14,9 %, další kousek bere třetí Xiaomi, překvapivě čtvrtý Apple a nečekaně páté čínské Vivo.

Apple se propadl až na 4. místo

A teď to přijde! I když celkovou optikou dostalo “jablíčko” v minulém kvartále pěkně na frak, z pohledu jednotlivých modelů s přehledem vede. To ostatně potvrdili i experti z analytické společnosti Canalys, kteří sestavili žebříček deseti nejprodávanějších telefonů za letní období červenec – září.

10 nejprodávanějších telefonů za Q3/2020 | foto: Canalys

iPhone 11 s přehledem válcuje ostatní

Naprosto suverénním způsobem se dostal na první místo iPhone 11, kterého se prodalo více jak 16 milionů. Až daleko za ním skončil další jablečný “geroj” iPhone SE, kterému pěkně dýchá na záda třetí Galaxy A21s z produkce Samsungu. Další pořadí je z grafu jasné, ale stejně nám ještě dovolte jednu, dvě věty. Velmi dobře si vedlo i Redmi (Redmi Note 9 skončilo na 6., resp. Redmi 9 na 7. a Redmi 9A na pěkném 9. místě). A spokojený může být i jihokorejský gigant, který má v této desítce hned pět svých zástupců.

Zdroj náhledové fotografie: Fili Santillán / Unsplash

Total
0
Shares