iPhone 12 Pro Max

Pozor na podvodnou SMS, tváří se jako výhra iPhonu 12 od Alza.cz

  • Vyhráli jste iPhone 12! Podvodníci se vydávají za pracovníky Alzy
  • Na SMS nereagujte, Alza.cz jablečné telefony zdarma nerozdává

Nové jablečné telefony jsou teď před Vánoci nedostatkovým zbožím. A je to právě vysoká poptávka, která nahrála podvodníkům, kteří se vydávají za pracovníky obchodu Alza.cz. Ten na svých oficilních stránkách nyní důrazně varuje před podvrženými SMS, které dorazily některým zákazníkům a informují je o výhře telefonu iPhonu 12.

„Gratulujeme, jste vyhrál iPhone 12! V rámci programu Alza 2020 Awards. Byl jsme vybrán jako perfektní kandidát,“ tvrdí podvodníci v textové zprávě. Její součástí je však i odkaz na webové stránky, kde se uživatelé mají o dané zásilce dozvědět víc.

Hlavně na nic neklikejte!

Kdo ovšem na odkaz klikne, je přesměrován na podstrčený web, kde musí zaplatit manipulační poplatek ve výši jedné koruny. Právě díky této platbě ale kyberzločinci získají údaje o jejich platební kartě, které mohou dále zneužít.

Podvodná SMS
    Podvodná SMS, ilustrační | foto: Alza.cz

„Na tyto zprávy prosíme nereagujte a neklikejte na odkazy v nich uvedené. Nesdílejte ani své osobní, platební ani jiné údaje. V případě potřeby kontaktujte naši nonstop informační linku na tel. 225 340 111,“ varuje Alza.cz. Z výše uvedeného plyne, že obchod žádné iPhony 12 zdarma nerozdává. Na podvodné SMS v žádném případě nereagujte!

Total
14
Shares