Hacker

Pozor na Google reklamy! Hackeři je využili ke krádežím kryptoměn

  • Hackeři si vyšlápli na Google
  • Na paškál si vzali jeho reklamy
  • Zcizili kryptoměny za 500 tisíc dolarů

Výzkumný tým kyberbezpečnostní společnosti Check Point Software Technologies varuje před podvodníky, kteří zneužívají službu Google Ads ke krádežím kryptopeněženek. Během jednoho víkendu byly ukradeny kryptoměny v hodnotě stovek tisíc dolarů.

Díky reklamě má hacker žně

Hackerům se podařilo dostat na přední místa ve vyhledávači Google reklamy, které napodobovaly oblíbené peněženky a platformy, jako jsou Phantom App, MetaMask a Pancake Swap. Inzerce obsahovala škodlivý odkaz, který přesměroval oběť na podvodnou webovou stránku. Ta kopírovala původní webovky peněženky. Jakmile uživatelé zadali svá hesla k peněženkám, kyberzločinci je využili ke krádežím.


Nepřehlédněte: Facebook na bezpečnost kašle, jde mu jen o peníze. EU přitvrdí


„Během několika málo dní byly ukradené kryptoměny za stovky tisíc dolarů. Odhadujeme, že jen během jednoho víkendu bylo ukradeno přes 500 tisíc dolarů v kryptoměnách. Stojíme na počátku nového trendu, kdy budou kyberzločinci místo tradičního e-mailového phishingu využívat k útokům na kryptopeněženky vyhledávač Google a na něm vhodně umístěné reklamy,“ říká Petr Kadrmas, Security Engineer Eastern Europe v kyberbezpečnostní společnosti Check Point Software Technologies.

Total
0
Shares