Messenger

Používáte Facebook Messenger? Právě dostává dlouho očekávanou aktualizaci, kterou uvítá snad úplně každý!

  • Facebook Messenger dostává další update
  • Na řadu se dostala jedna velmi očekávaná funkce
  • Komunitní chaty umožní nové formy konverzací

Společnost Meta (dříve Facebook) začala mezi uživateli testovat možnost vytváření komunitních chatů v aplikaci Messenger. Nová funkce umožní lidem ve skupinách zakládat hromadné chaty i hovory a zvát ostatní uživatele, aby se ke skupině a jejím konverzacím připojili.


Nepřehlédněte: Zaměstnanec Facebooku zapomněl v hotelovém pokoji utajované brýle pro virtuální realitu. Marku Zuckerbergu není do smíchu


Facebook přichystal zásadní update

Dle zástupců sociální sítě  komunitní chaty poskytnou možnost budovat ve skupinách silnější vazby a diskutovat o tématech v různých formátech – textově, zvukově či pomocí videa. Lidé mohou díky novince zahájit konverzaci na určité téma a získat odpovědi v daném okamžiku, místo aby čekali, až se ostatní vyjádří k jejich příspěvku.

Ve facebookové skupině půjde chaty uspořádat do kategorií, aby ostatní členové skupiny snadno našli to, co je nejvíce zajímá. Například skupina fanoušků kapely může mít kategorii „Nejnovější zprávy“ s chaty věnovanými vydání nových alb, termínům turné a dalším aktivitám skupiny.

Správci mohou spustit otevřený chat s libovolným členem skupiny, chat o událostech pro výlety nebo setkání, chat pro administrátory určený pouze k prohlížení a oznamování aktualizací v rámci celé skupiny a chat určený pouze pro administrátory pro spolupráci s administrátory a moderátory. Správci smí také vytvářet audio kanály, aby členové skupiny mohli sdílet živé komentáře k události nebo přijímat podporu v reálném čase. V současné době se může do audio kanálu najednou připojit až 30 lidí a účastníci mají možnost zapnout video.

Například správce facebookové skupiny pro studenty chemie může vytvořit audio kanály pro studijní skupiny v období závěrečných zkoušek a účastníci mohou zapnout video pro živé doučování. Komunitní chaty jsou přístupné pouze členům skupiny.

Bohaté možnosti nastavení

Vzhledem k veřejnější povaze komunitních chatů Meta vyvinula širokou sadu nástrojů, které správcům pomáhají snadno spravovat chat i audio. Patří sem možnosti moderování, jako je blokování, ztlumení nebo pozastavení členů skupiny a odstranění členů nebo zpráv, a také funkce Admin Assist, která správcům umožňuje nastavit vlastní kritéria, která automaticky pozastaví uživatele, odstraní nahlášené zprávy a zastaví odesílání zpráv od nezpůsobilých autorů nebo obsahujících obsah porušující pravidla. Členové komunitních chatů mohou také kdykoli nahlásit zprávy správcům skupiny nebo společnosti Meta, zablokovat uživatele nebo chat opustit.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: META

Total
0
Shares