YouTube

Používáte AdBlock? YouTube si pro vás připravil další nepříjemné omezení

  • Někteří uživatelé hlásí problém s pomalým načítáním videí
  • Údajně za to mohou lidé s AdBlockem, kteří celý provoz YouTube zpomalují

Videoplatforma YouTube se snaží víc a víc bojovat s uživateli, kteří mermomocí nechtějí sledovat reklamy, ale zároveň nechtějí platit. Podle zástupců americké sítě dokonce tito uživatelé, kteří používají různé blokátory reklam, zpomalují provoz sítě.


Nepřehlédněte: YouTube zdražuje. Kdo chce videa sledovat bez reklam, sáhne hlouběji do peněženky


YouTube trestá uživatele s AdBlockem

YouTube dokonce oficiálně prohlásil, že uživatelé na jiných prohlížečích než Chrome (jako je Edge, Safari nebo Firefox) mohou registrovat pomalé načítání videí a problémy se stabilitou.

Tyto trable se pochopitelně týkají pouze ne-Premium uživatelů a mají být údajně způsobeny „příživnickými“ uživateli, kteří používají AdBlock.

„Abychom podpořili rozmanitý ekosystém tvůrců po celém světě a umožnili miliardám lidí přístup k jejich oblíbenému obsahu na YouTube, zahájili jsme snahu vyzvat diváky s povolenými blokátory reklam, aby reklamy na YouTube povolili nebo vyzkoušeli službu YouTube Premium, která je bez reklam. Uživatelé, kteří mají nainstalované blokátory reklam, mohou zažít neoptimální zobrazení bez ohledu na to, jaký prohlížeč používají,“ zní prohlášení tiskového mluvčí YouTube.

YouTube
Zdroj: Christian Wiediger / Unsplash

Zpomalování je váš problém

Chápete to správně, YouTube nemá v plánu pomalé načítání videí nijak řešit, naopak vnímá to jako „trest“ těm, kteří sledují videa bez reklam, ale neplatí si předplatné Premium.

Začíná to vypadat, že se společnost YouTube definitivně odvrátila od svého prozákaznického přístupu a začala jednoznačně cílit na zisk. Předplatné YouTube Premium využívá 80 milionů lidí po celém světě, službu YouTube pak každý měsíc navštíví zhruba 2,7 miliardy uživatelé z celého světa.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes / Unsplash, zdroj: Android Authority

Total
0
Shares