Poptávka po iPhonech 12 je obrovská. Apple musí navýšit výrobu!

  • Zbrusu novou modelovou řadu iPhone 12 Apple představil 13. října
  • Letos musíme oželet drátová sluchátka i nabíječku
  • Poptávka po nových iPhonech překonává veškerá očekávání

Apple je momentálně v kurzu a pravděpodobně ještě chvíli bude. A důvod není potřeba sáhodlouze pitvat. Může za to před dvěma týdny představená nová modelová řada iPhone 12. Ta se skládá ze čtyř variant: kompaktního iPhonu 12 Mini, standardní “dvanáctky” a dále vybavenějších modelů 12 Pro a 12 Pro Max.

Jablečný podnik to letos vzal opravdu šmahem a snaží se uspokojit drtivou většinu svých zákazníků; ať už jde o cenu, velikost nebo stupeň výbavy. A navzdory několika menším kauzám v souvislosti s výkonem čipsetu A14 Bionic, který zůstává v tuto chvíli za očekáváním, nebo diskutabilním designem, to vypadá, že Apple může slavit, a ne málo.

Apple doslova nestíhá vyrábět

Už na základě prvních předobjednávek bylo jasné, že zákazníci berou nové iPhony útokem. Jenže, dokud si telefon opravdu nekoupíte, může si výrobce namlouvat v podstatě co chce. I když několik předních analytiků predikovalo, že letošní modelová řada je trefou do černého, málokdo to bral vážně. Mezigenerační vylepšení oproti loňsku nepochybně jsou, ale že dokázali přesvědčit drtivou většinu stávajících zákazníků?

Nicméně, současná situace je následující. Apple se nově nechal slyšet, že navyšuje původní plán aktuální produkce o další dva miliony kusů, jak uniklo na web. A důvod? Enormní zájem o standardní iPhone 12 a vybavenější 12 Pro. Podle podlesních informací tyto modely právě teď poptává až 9 milionů zákazníků. Vypadá to, že jablečný podnik stále neztrácí dech.

 

Total
1
Shares