iPhone 12 Pro

Policie zatkla zaměstnance Amazonu, kteří kradli telefony iPhone 12. Škoda byla vyčíslena na 500 tisíc eur

  • Zaměstnanci Amazonu v Madridu ukradli iPhony za 500 000 eur
  • Odhalily je skryté kamery
  • Nyní pětice zlodějů čeká na soud

Španělský Amazon v Madridu řeší jeden hodně nepříjemný problém. Pět jeho zaměstnanců si před Vánoci chtělo pořádně přivydělat, a tak začalo velkém ve krást chytré telefony iPhone 12 a iPhone 12 Pro. Z dosavadního šetření vyplývá, že si přišli na více než 500 tisíc eur.

Někdy to vyjde, jindy ne

Přepadení či vloupání do Apple Storů nejsou bohužel ničím výjimečným. O nelegální získání jablečného zboží se pokoušelo mnoho lupičů, z nichž někteří byli úspěšní, zatímco mnoho z nich tvrdě narazilo a podstatnou část svého života nyní tráví v chládku. Co už ale není obvyklé, tak to, aby sofistikovaně kradli zaměstnanci některého z nadnárodních prodejních řetězců.

Neseděla hmotnost

Španělský sklad Amazonu v poslední době zaregistroval, že nesedí hmotnost balení vyexpedovaných iPhonů 12 a iPhonů 12 Pro. Proto neváhal a do prostor, kde se produkty připravují k distribuci, nainstaloval kamery. Díky nim odhalil, že pět jeho zaměstnanců úmyslně krade nové telefony společnosti Apple. Nutno dodat, že zlodějíčci na to šli docela chytře. Z krabiček vybírali telefony i nálepky s IMEI kódy a místo nich do balení vkládali jiné předměty s téměř identickou hmotností. Speciální váhy Amazonu přesto krádeže odhalily.

Pobyt ve vězení je nemine

Jednoho ze zaměstnanců chytila policie zrovna ve chvíli, kdy telefony vybíral z krabiček. Další tři byli chyceni mimo práci (samozřejmě s iPhony u sebe) a poslední, který nejspíše vytušil, že něco není v pořádku, se raději sám přihlásil na policii. V současné době probíhá vyšetřování, kolik iPhonů dnes už bývalí zaměstnanci Amazonu vlastně ukradli. Spekuluje se až o 500 zcizených telefonech a škodě vyšší než 500 tisíc eur.

Total
0
Shares