Huawei Mate 40 Pro+

Pokud chcete nejlepší fotomobil na světě, musíte k Huawei. Mate 40 Pro+ nemá konkurenci

  • Huawei Mate 40 Pro+ prošel testem organizace DxOMark
  • Jeho foťák je absolutní vrchol
  • Na prvním místě má dostatečný náskok před ostatními

Už několik let v řadě vévodí Huawei žebříčku nejlepších fotomobilů organizace DxOMark. Každý jeho top model se obvykle dostane na vrchol. A jinak tomu není ani letos, kdy první dvě příčky okupují smartphony série Mate 40. Model s přídomkem „+“ v názvu je dokonce aktuálně vůbec tím nejlepším fotomobilem na světě.

Už delší dobu se čekalo, kdy se na webu organizace DxOMark objeví výsledek aktuálního top smartphonu v nabídce Huawei, modelu Mate 40 Pro+. Stalo se tak v uplynulých hodinách a kdo čekal, že telefon žebříček, ke kterému vzhlíží laická i odborná veřejnost, zboří, ani trochu se nemýlil.

Žebříček organizace DxOMark
Žebříček organizace DxOMark | foto: vlastní

Psali jsme: RECENZE Huawei Mate 40 Pro: Google je minulost, jeho foťák je absolutní vrchol


Huawei Mate 40 Pro+ se do čela vyšvihl s celkovým hodnocením 139 bodů, má tedy solidní tříbodový náskok na Mate 40 Pro. Třetí místo patří Xiaomi Mi 10 Ultra. Co se jednotlivých disciplín týče, Mate 40 Pro+ kraluje u fotografování i videa. Za focení si vysloužil 144 bodů, u videa si připsal 115 bodů a u zoomu (přiblížení) 98 bodů.

Redaktoři DxOMark si u snímků Mate 40 Pro+ pochvalují skvělou expozici, detaily a barevné podání, oceňují také ohromující dynamický rozsah fotografií. Telefon boduje výrazně i v oblasti nočního videa a fotografií nebo ultraširokohlého objektivu.

Připomeňme, že v České republice se prodává pouze Mate 40 Pro, a to za doporučenou cenu 33 390 korun. Provedení Mate 40 Pro+ k nám nikdy oficiálně nedorazí.

Total
0
Shares